Leden

Desko zápolení 2014 - Den deskových her

Kdy: 18. 1. 2014 (sobota)

Od: 8:45

Do: 13:00-13:30 (dle počtu účastníků)

Kde: Klubovna u Mravenčí skály (tam jak máme schůzky)

Program: turnaj ve 4-5 stolních hrách, které budou vybrány na místě (pravidla budou všem vysvětlena před hrou), souboj o nejvšestrannějšího hráče deskových her, diplomy pro nejlepší.

S sebou: svačinu, dobrou náladu, chuť učit se nové hry

Poznámka: Z důvodu přece jen částečné složitosti pravidel jsme nuceni ohraničit účast věkovou hranicí od 10 let.

Únor

Záchodoví inženýři

V roce 1956 vynalezl Sir John Harington splachovací toalety. Od té doby prošel vývoj mnoha změnami, aby mohl dát vznik supermoderním provoněným toaletám.

Proměňme se v konstruktéry, dělníky, testery a vydejme se vstříc všem toaletním výzvám.

 

Kde: Kadov u Blatné (naše vodácká základna ČTU, spíme v  kanadském srubu na matracích ve spacáku, topení velkými kamny, voda ze studně ohřívaná na sporáku, elektřina zajištěna benzínovou centrálou, suché wc)

Kdy: 14. 2. – 16. 2. 2014

Sraz: 14:50 vedle vlakového nádraží – odstavný prostor vpravo na konci nádražní budovy (ul. U Nádraží) těsně u kolejí

Příjezd: v neděli v 14:45 tamtéž.

Cena: 250 Kč (v týdnu před akcí se již nakupuje jídlo a vybavení na akci, proto je pro nás důležité vědět počty účastníků zavčasu a v případě odhlášení z akce v posledním týdnu již můžeme vracet pouze polovinu ceny. Přihlášení viz úvodní text)

Jídlo: zajišťujeme na celý víkend, včetně páteční večeře i nedělního oběda.

S sebou: spacák, (karimatka), ešus, lžíce, hrnek, přezůvky, teplé vyjde-li počasí „sněhové“ oblečení a náhradní boty!, boty do sněhu, šátek, hygiena, pláštěnka, baterka, papír, tužka, uzlovačka - u menších dětí doporučujeme, aby měly věci podepsané :-)

Březen

Turnaj - Dominion 1. 3. 2014

Kde: Strakonice, Dům dětí a mládeže, Na Ohradě 417

Kdy a v kolik: sobota 1. března, od 9:00 do 14:00 (14:30) dle počtu účastníků

O co jde: turnaj ve známé a populární strategické karetní hře Dominion, vítěz si odnese zajímavé ceny v podobě deskových her v hodnotě cca. 1000 Kč, soutěží se v rámci věkových kategorií

Sebou: svačinu, 30 Kč (startovné)

Pokud náhodou neumíte pravidla, nevadí, budou vysvětlena před turnajem. Hra má jednoduchá pravidla, přesto je ale u ní nutné umět udržet pozornost a chuť hrát po celý průběh turnaje, aby výsledky byly věrohodné.

Těšíme se na účast !!! Bližší info i s pravidly www.dominiontour.cz.

Březen

Mafiánská hra No. 4

Již po čtvrté se mafiánské rody utkají o vládu nad městem. Tentokrát je, ale čeká boj mnohem rafinovanější, nebezpečnější a napínavější. Jenom ti, kteří prokáží dosud neviděnou odvahu, mohou myslet na úspěch. Staň se zástupce jednoho z mafiánských klanů a pomoc mu porazit ostatní. Neváhej, doraz a přidej se!!!

Kdy a v kolik: sobota 8. března, od 9:30-14:30(45) dle počtu účastníků

Kde: Základna U Mravenčí skály, tam jak máme schůzky

O co jde: souboj mafiánských rodů (týmů) v plnění různorodých úkolů, zaměřených na tábornické dovednosti, obratnost, zručnost, paměť, představivost a další

Sebou: papír, tužku, pláštěnku, teplé, ale pro pohyb vhodné oblečení, svačinu, pití

Jedná se o velmi prestižní zápolení s ostatními oddíly, a proto bychom rádi postavili co nejvíce týmů. Hra je postavena tak, aby se v ní mohl uplatnit každý účastník, bez rozdílu věku, proto doufáme v co nehojnější účast.

Prosíme o nahlášení do 28. 2, nejpozději pak do 7. 3. Neseďte doma jako pecky a dorazte.

Těšíme se

Květen

Libínské Sedlo - 8.5. - 11.5.2014

aneb

  Brána Šumavy nás vítá, tak pojeďte s námi!!!

I letos jsme se rozhodli pro tradiční vícedenní akci. Místo, které jsme vybrali, je sice možná blíže, ale přesto nabízí spoustu krásných míst a vyžití. Vydejte se s námi do málo navštěvovaných koutů Šumavy. Celou akci bychom chtěli pojmout především jako sérií výletů do zajímavých míst, vyzkoušení si různorodých atrakcí a také trošku k návratu k tábornickým dovednostem a poznávání přírody. Přeci nenecháme členy našeho oddílu vysedávat z kraje jara pouze u počítače a jiné elektrotechniky :)

Kdy: od čtvrtka 8. května do neděle 11. května, sraz ve čtvrtek 8:45 před vlakovým nádražím, příjezd v neděli v 15:00 opět na vlakové nádraží (při dostatku dopravních automobilových prostředků se využije jich, jinak se spolehneme na České dráhy a jejich možnosti).

Kam: Libínské Sedlo, přibližně 4 km od města Prachatice, které jsou bránou Šumavy.

Ubytování: v turistické chatě, na pokojích ve vlastním spacáku, pokoje jsou vybaveny palandami a skříněmi, dále se na chatě nachází kuchyňka, sprchy, sociální zařízení a společenská místnost, k níž je přistavěn altán s venkovním posezením, kde je možno pobýt u ohýnku.

Cena a program: cena 1000 Kč (možná vypadá vysoká, ale vše se stále zdražuje a vězte, že i tak budeme muset určitou částku zadotovat z vodáckých peněz), v ceně je zahrnuto ubytování, strava od čtvrteční večeře po nedělní oběd, doprava na místo a zpět případně další cestovní výlohy při výletech, návštěva horolezeckého a lanového centra Libín (náklady jenom zde činí okolo 250 Kč), vstupy do muzeí v Prachaticích případně do dalších kulturních památek v rámci výletů, vstup na Libínskou rozhlednu, celkový program se bude odvíjet také od počtu účastníků a ve hře je více variant např. ještě výlet na Plešné jezero a další.

S sebou: spacák, karimatku, ešus, příbor, přezůvky, pohodlné boty (vhodné na chození v přírodě), náhradní obuv, malý batoh (na výlety), lahev na vodu na výlety, teplé ale sportovní oblečení, věci na spaní, dostatek spodního prádla, pláštěnku, papír, tužku, svačinu na čtvrtek (první společné jídlo bude večeře), kartičku pojišťovny (nebo její kopii), hygienické potřeby, všechno bude sbaleno do jednoho batohu vhodného k nošení (je možné, že si věci budeme muset z vlaku kousek poponést), kapesné dle uvážení (za peníze stejně tak jako za mobilní telefony nebo jiné drahé věci neručíme a ani nedoporučujeme si je brát sebou).

 

Protože je třeba nahlásit dopředu počet účastníků, prosíme o nahlášení a zaplacení

do schůzky 11. 4. 2014.

 

Kdyby došlo ke změnám, tak vám včas tyto informace předáme. Případné změny můžete také sledovat na www.podskalacek.cz

Červenec

BEROUNKA

Úsek: Roztoky u Křivoklátu - Dobřichovice

Cena: 900Kč

Odjezd: ve středu 2.7. vlakem v 15:09 (sraz před vl. nádražím ve 14:45)

Návrat: v neděli 6.7. 18:45 tamtéž

Ubytování: ve stanech ve vodáckých kempech

S sebou: do kempuvlastní večeři na středu, spacák, karimatku, ešus (příbor, hrnek), sportovní obuv, baterku, oblečení (sportovní, na večer, na spaní), šátek, hygienické potřeby, ručník, toaletní papír, finance pro osobní potřebu, další věci dle uvážení.

Na vodu: 2x plavky, (tričko, šortky), boty do vody (které drží na noze), pokrývku hlavy, pláštěnku, opalovací krémy, drobné finance na zastávky v kempech, můžete vzít menší nádobu na věci v lodi (vodotěsný pytlík, kyblíček - od barvy, od křupek apod).

Zásadně nebrat na vodu: Mobil, MP3, foťák, velké finance a další drahé věci !!!

Pozn.: Věci se budou převážet autem, ale i tak balte věci v rozumném množství nejlépe do cestovních tašek (čím menší, tím lepší).

Kdo má vlastní konev na věci, prosím nahlaste jí předem a vezměte s sebou. Děkujeme

DĚTI HLASTE DO NEDĚLE 22.6. - buď na páteční schůzce nebo na tel. 733 661 015, vodu je potřeba uhradit nejlépe na schůzce 20.6. nejpozději na schůzce 27.6.

Říjen

 

O korouhev rytíře Koce, 10. - 12. 10. 2014, Čestice
 

Listopad

Hokejbal 1. 11. 2014 aneb sportujeme rádi a na podzim nejraději

Další naší vodáckou akcí bude účast na tradičním hokejbalovém turnaji, který pořádá oddíl Husot. Jedná se již o jeho 30 ročník. Pro ty co neví, co je hokejbal, tak zde mám krátkou definici. Hokejbal je bez kontaktní sport, který připomíná hokej, ale hraje se bez bruslí a zároveň připomíná florbal, ale hraje se s klasickými hokejkami a tenisákem venku na malé branky. Hrají ho čtyřčlenná družstva. Ani brankář ani další hráči nemají žádné speciální chrániče, neboť sport je opravdu bezkontaktní. V rámci turnaje je několik věkových kategorií jak pro kluky, tak pro holky, takže se může přihlásit opravdu každý a my doufáme, že utvoříme co nejvíce týmů a získáme cenná vítězství.

Kdy: 1. 11. 2014

V kolik a kde: sraz v 9:00, sportovní areál na Muškách Strakonice

Ukončení: podle počtu týmů mezi 14:00-14:45, na stejném místě

Sebou: sportovní oblečení, pití, svačinu, hokejku, sportovního ducha

Cena: 30 Kč, nutné zaplatit do příští schůzky 26. 10. 2014

Listopad

Prosinec

 
Vánoční schůzka a turnaj BANG!    No.5

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.