Krokodýlí zoo Protivín 3.10.2015

zápis sedmdesátý první ...
 
 

Krokodýlí zoo Protivín 3. 10. 2015

První říjnovou sobotu se náš oddíl vydal směr Protivín pokochat se a prohlídnout si zdejší speciální zoo, kde chovají především krokodýli. Sešli jsme se před devátou na nádraží. Vyrazilo okolo 15 dětí a k nim sedm vedoucích takže jsme vytvořili poměrně slušnou a hlasitou skupinu. Ta nastoupila do rychlíku a vydala se ranním spíše pošmourným počasí směr Protivín.

Vystoupili jsme na nádraží a pokračovali do zoo, kde nás již očekávali. Došlo k vyřešení některých organizačních záležitostí, jako nákupu lístků, odložení mikin, bund a batohů a přechod přes turniket. Inu zde nastal první trochu problém. Předpokoj zoo, tedy místo před turniketem, kam si návštěvník má dát věci je poměrně malé a pokud si tam nahrne vícero lida tak se jednoznačně ucpe, což místní obsluha těžce snáší, neb zůstávají otevřené dveře ven a ono na ně fouká studený vzduch. Snažili jsme se být co nejrychlejší, ale přesto nejspíš došlo k nachlazení hlavní pokladní.

Proč vlastně bylo nutné si sundat mikinu, bundu a nejlépe by bylo hodit se do plavek. No protože v zoo panuje krokodýlí klima. Přesněji teploměr okupuje teplotu přes třicet stupňů, vlhkost skáče k výšinám.

Podařilo se nám zdolat turniket a už jsme je viděli kluky jedny. Nejdříve malé verze, pak větší, krokodýli, gaviály, aligátory. No kochali jsme se velmi. Následovala ukázka krmení a hle oni těžkopádní a velmi pomalí tvorové ožili, ba přímo lítali jako blázen a jedli rybičky a kuřátka jen to svištělo.

Po krmení nás pak hodný průvodce provedl celou zoo. Řekl nám základní informace o jednotlivých druzích, neb jich zde mají 22 a existuje jich prý 23. Zodpověděl všechny zvídavé otázky a pak nás nechal si zbytek doprohlédnout.

V pravé poledne se pak naše horda vyvalila ze zoo ven a jala se před ní svačit. Přitom se nám povedlo odcizit dvě mikiny cizích návštěvníků, neboť při úprku ven jsme opět měli co nejrychleji zavírat dvířka kvůli možnému chladu z venku a nějak jsme to pomotali.

Po občerstvení došlo na druhou část programu, čím se stala lehká cca. 10 km vycházka po místních lukách, polích a rybnících. Putovalo se, remcalo se, zpívalo se, smálo se a vyprávěli vtipy. Počasí nám přálo, nesprchlo, dokonce místy blýskalo i sluníčko. Ve čtyři naše ošoupané nožky dobyly opět Protivín. Rozprchnutí po náměstí, nákup sladkostí a pak šupky na vláček a s ním směr domů. K páté hodině vyskočila naše partička ve Strakonicích a vydala se pomalu domů. Doufám, že si nikdo nepřinesl domů živého krokodýla, ani mládě, ani zárodek ve vajíčku. Jak víme díky návštěvě, mohlo by se stát, že dříve nebo později by si mazlíček tohoto typu mohl dát k svačině svého majiteleJ, což by nemuselo být příjemné.

 

Plusssss

Vydařené počasí

Stihnutá ujitá celková trasa, odhodlané tempo našich vodáků

Dobrá nálada při pochodu

Nikoho nikdo nesnědlJ

Mínussss

Lehké dostání místních obyvatel názvu místa, kde jsme byli

 

Sepsal budoucí lovec krokodýlů Hromada lidí (což je přezdívkové označení)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.