Turnaj v pexesu 16.1.2016

zápis sedmdesátý devátý ...
 

Turnaj v pexesu 16. 1. 2016

V sobotu 16. 1. 2016 lehce sněžilo, teploměr spadl pod nulu a málokomu se chtělo z vyhřátého bytu ven. Přesto se pár odvážlivců našlo, aby zavítali do naší klubovny a utkali se v turnajovém klání ve hře zvané Pexeso. Inu těchto nadšenců nebylo málo, a tak celkových dvacet hráčů dalo poměrně slušné číslo a i celkové pěkný rozměr celému turnaji.

Krátce po deváté byly poprvé, zamíchána pexesa, hráči se rozešli ke stolům a začalo se s prvním kolem. Napětí by se dalo krájet, každý se soustředil, aby dal ty správné dvě dvojice dohromady a tu a tam zapěl místností vítězný výkřik, jindy zase zklamaný povzdech. Záleželo, jak moc byli hráči úspěšní.

Hráli na pěti stolech u každého čtyři plejeři. Podařilo se nám otočit krásných sedm kol, takže pořadí se utvořilo poměrně snadno. No a jaké, že jsme měli typy pexes: Ferda mravenec, zvířata, pokémoni, kytky a smajlíci. Nutno dodat, že poslední dvě patřily do kategorie hardcore pexes, neboť rozeznat dvoje stejné bobule, či usmívající se obličeje patřilo k velmi náročným úkolům. I tak se však vždy ve stanoveném limitu dařilo vše sehrát.

Čas běžel rychle jako srnka po poli a náhle přišla jedna hodina. Statistické centrum začalo vyhodnocovat, akademičtí malíři začali vyplňovati diplomy a postupně se vše připravilo k vyhlášení. Výsledky byly vyrovnané a nejlepší dělil mnohdy jen půl bodík. Avšak není důležité vyhráti, ale zúčastnit se, čímž necháme statistiky stranou. Kdo byl, ví, kdo nebyl, přijde třeba za rok.

Jsme rádi, že dorazilo hodně mladších členů, pro které byl turnaj určen především, ale také, že nás nenechali na holičkách starší bardi, tím pádem lze být s celou akcí více než spokojen. Tak ať zima vesele běží dál, první akce roku Podskaláčku je již minulostí.

Ps: Snad jen lehký povzdych našim malým členům se z postele poměrně chtělo (18 lidiček), ale ti naši instruktoři nějak neumí vstávat :). Tím pádem nutno poděkovat Davidovi za podporu celodenní, Emovi za ranní a Koudymu za odpolední podporu a účast.

 

Sepsal věčný hledač těch správných dvou kartiček Hromada lidí

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.