Vánoční schůzka 16.12.2016

zápis devadesátý sedmý ...
 

Vánoční schůzka 16. 12. 2016

Bývá již tradicí, že poslední schůzka v prosinci volá se vánoční. Bývá již tradicí, že se na ní sejdeme každý s dárkem a ty pak dražíme. Bývá již tradicí, že pak proběhne filmový maraton, kdy popíjíme sladké limonády a křoupeme nezdravé sladké a slané pochutiny. Tak to bylo i letos, ale přišlo pár změn.

Vše započalo v 18:45, krásný to čas na setkání. Jen Ondra dorazil už na šestou, takže trochu promrzl a musel čekat, ale myslím, že se mu to vyplatilo. Postupně dorazili děti i vedoucí. Celkový počet účastníků se zastavil na 25 dětech, což je moc, moc pěkné číslo a cca. 12 vedoucích. Nacpat takový počet do klubovny byl trošku oříšek.

Nejdřív došlo k shánění peněz na dárkovou dražbu. Tentokrát potřebné zlato dodali hodní skřítkové s lampiony, u kterých plnili naši členové rozličné úkoly – hádanky, uzle, skákání panáka a podobně. Každá družina chodila po polovinách a navštěvovala úkol za úkolem. Měli sebou také svůj lampión a tak areál DDM zaplavilo světlo svíček. Opravdu byl hezké, když se v prostoru tmy pohybovalo asi 15 světýlek. Je nutné zde poděkovat Pájce za jejich výrobu, ale i dalším instruktorům, že dorazili dříve na sraz a pomohli.

Po získávání peněz již došlo na dražení. Dražili se dárky různých tvarů, balicího papíru a podobně. Každý získal přesně jeden. Na hromadný povel pak došlo k jejich trhání. Balicí papíry pokryly stoly a chvilku přes ně nebylo vidět. Rozmanitost předmětů v balíčkách snad ani nejde popsat.

Po pokochání došlo na nemilou záležitost v podobě uklízení, koho by to bavilo, viďte. No a pak již příprava promítacího plátna(bílá zeď), počítače a repráku. Musím zmínit, že techniku obstaral hlavně Pauza a jeho repráky byly opravdu čupr a daly filmové noci pravou kinovou atmosféru.

Jako první film byl vybrán Tajný život domácích mazlíčků. Animovaná komedie, kde hlavní roli hrají dva psi. K tomu jsme podávali popcorn, soletky, brambůrky a křupky společně s kofolou. Filmový maraton se rozběhl a zastavil se okolo druhé hodiny, kdy už opravdu bylo třeba zhasnout a spát, aby na druhý den byly síly. Schůzka se ale myslím dost povedla a užili si jak malí tak velcí vodáci.

 

Sepsal náruživý hltoun animovaných filmů Hromada lidí (to je přezdívka)

Poděkování patří Pájce za lampióny, Pauzovi za techniku a filmy, Prdce za nádobí a nože a všem co přišli a utvořili milou předvánoční vodáckou atmosféru.

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.