Vánoční turnaj ve hře BANG 17.12.2016

zápis devadesátý osmý ...
 

Vánoční turnaj BANG 17. 12. 2016

Hned v sobotu ráno po přespání se navazovalo bangovým turnajem. U nás v oddíle je to velmi oblíbená hra, navíc s lehkými pravidly, takže jsem se těšil na pěknou účast. Ta nakonec dosáhla krásných 20 lidí, což je v porovnání s ostatními ročníky lehký nadprůměr. Hráli jsme děti i vedoucí dohromady, protože zde opravdu věk roli nehraje, spíše bystrý úsudek, rozhodnost a odvážná rozhodnutí :-).

Hráli jsme na čtyřech stolech po pěti hráčích. Hráli jsme jakoby na tři velká kola, v nichž vždy nalosovaná pětice odehrála tolik her, kolik jich sedělo u stolu, pokud tedy se vešli do časového limitu. Bodovalo se tradičně podle turnajového systému a získané částky se sčítaly. Aby se došlo v případě remízy k rozuzlení, tak se počítalo ještě, pokud někdo sprovodil soupeře ze hry, tedy ubral mu poslední život, získal skalp. Ty hrály roli až v případě shody ve skóre.

V 9:15 se tak rozběhlo kolo první a krátce po půl druhé se podařilo dohrát kolo třetí. Každý si tak zahrál přes deset her s různými soupeři v různých rolích. Atmosféra turnaje byla přátelská, pravidla se docela znali a co se nevědělo, tak jsme hbitě doplnili.

Občas sice přicházely komické situace, kdy si šerif zabil svého pomocníka. I mě se něco podobného stalo. Nebo že se banditi mezi sebou postříleli, ale to k turnaji patří.

Před druhou hodinou pak nastal čas vyhlašování výsledků. Celkové první místo si odnesl Vořech, druhý skončil Pytlík, třetí Drak. Zbytek umístění bohužel shořel v dostavníku po útoku indiánů, a tak si další výsledky už asi nikdy nepřečteme. Stejně hlavní jest zúčastnit se, užít si to a pak možná ještě to umístnění.

Sepsal skromný učedník pistolníka Billiho Kida Hromada lidí (to je přezdívka)

Poděkování patří všem, co se rozhodli, že je dobré si jednu prosincovou sobotu dojít zastřílet.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.