Florbalový turnaj 28.12.2017

zápis stodvacátý třetí ...
 

Florbalový turnaj 28. 12. 2017

Trochu se hýbnout mezi svátky je příjemné, a tak nás napadlo, že tomu v rámci naší vodácké komunity půjdeme naproti a uspořádáme pro vodáky, známé a kamarády florbalový turnaj. Nakonec se sešlo pět odvážných týmů – dva z produkce Podskaláčku, jeden za BAMS, jeden pod taktovkou ETeho a poslední přijel až z krajské metropole a v jeho řadách jste mohli najít slovutné jihočeské archiváře.

Celá akce vypukla okolo desáté hodiny, kdy se pomalu začaly do tělocvičny v Lidické ulici, sbíhat první lidičky. Postavilo se hřiště, daly se branky, rozvěsily se rozvrhy a plány hraní. Pískl se nástup a nastínil postup. Hrálo se systémem každý s každým se snahou dodržovat v rámci možností pravidla hry. Takže se zakázalo sekání, zvedání hokejek a další.

Osobně jsem se octnul v limetkovém týmu Žízniváků, takže mám mohu popsat cestu turnajem z jeho pohledu. Vlastně se bude jednat o pohled zadní, neboť mi připadla role brankáře, takže jsem vše viděl ze sedu ve své brance.

1. zápas Koudy tým – výhra

Inu první zápas, nevěděli jsme, do čeho jdeme. Nasadil jsem si helmu a začalo se. Soupeř už měl jedno klání za sebou, což pro něj byla výhoda, že mohl být rozehrán, ale také trošku nevýhoda, jelikož Koudy nemohl najít plíce a Pauza měl zraněný kotník.  Začali jsme velmi dobře, naše slečny (Pájka, BB) hlídaly vzadu a útočné hroty (Jirka, Vořech) se rvaly o gólové úspěchy. K tomu jsme měli na střídání Adélku, jež zvládla všechny posty. Na začátku se nám podařilo soupeře zatlačit a dát mu i dvě branky, což nám nalilo optimismus do žil. Protihráči ale zapnuli na vyšší obrátky a skóre srovnali. V druhé půli jsme pečlivě bránili a dali jednu branku, čímž naklonily pověstné misky vah na svojí stranu a první výhra byla na světě.

2. zápas ET team – remíza

Tady jsem nám moc velké šance nedával. Poměrně nadupaný tým, hodně lidí na střídání a samé mrštné povahy. Odpovídal tomu také průběh zápasu, kdy se na nás valil útok za útokem a spíše dílem náhody zůstávalo skóre na nule. Ještě větší uragán se rozpoutal, když se nám podařilo vstřelit branku. Soupeř nás tlačil a mačkal jako pomeranč a mi velmi často jen vyhazovali anebo doufali, že se prostě netrefí. Bohužel se tak nestalo a srovnání přišlo. V tomto klání při nás ale stálo poměrně velké štěstí, neboť hned vzápětí přetáhnul Jirka opět výsledek pro nás. Otočily se strany a obraz hry zůstal stejný. Střílelo se na naší branku a my občas utekli do brejku. Dva z nich se nám podařilo využít, a protože soupeř měl mušku seřízenou o trochu hůře, dokázali jsme urvat bod za remízu. Pokud by ale někdo počítal počet střel na branku, zjistil by že jde o statistický zázrakJ .

3. zápas BAMS – prohra

Bělásci budili trošku respekt i trošku hrůzu. Za prvé jich v týmu bylo asi deset, takže mohli střídat docela pravidelně. Za druhé v jejich řadách byli snajpeři Vojta a Pítr, kteří už někdy florbalovou hůl v ruce drželi a dokázali krásně trefovat růžky branky ze střední vzdálenosti. Zápas přesto měl docela nečekaný průběh. Rozpoutala se ofenzivní smršť, kdy se do střílení zapojili Vořech, Jirka, ale i Adélka, a tak při střídání stran svítilo na papírovém ukazateli skóre 5:3 pro nás. Bílí pochopili, že je třeba přepnout na vyšší level a učinili tak. Začali rychleji běhat, točili spíše zdatnější kusy své sestavy. Pítrs začal střílet a záhy i trefovat jak umí. Tíha naše gólového konta pomalu, ale jistě narůstala, až se zastavila na čísle sedm. My bohužel v útoku už nic nezmohli a prohráli tedy 7:5.

 

4. zápas Prach – prohra

Posledním naším soupeřem byli kamarádi z Českých Budějovic. Byli jsme rádi, že přijeli a rozšířili naše řady. Přivezli velmi silný tým, který ač neměl nikoho na střídání, naložil každému minimálně rozdílem třídy. V útoku hrál Libo a Kužel, zadní řady tužily Jarmila a Hanka. V brance se pak vyjímal Jirka, který sice neměl mnoho práce, ale co měl, to chytil. Na klucích bylo vidět, že práci s hokejkou mají v ruce a hráli si s námi jako kočka s myší. Zkoušeli pěkné kombinace a nahrávky, zapojovali i ostatní členky týmu. Na nás padla trošku už i únava a předvedli jsme poměrně mátožný výkon. Řešilo se tak nakonec jen konečné skóre, které se zastavilo asi na čísle 5:0 (možná i víc).

 

Turnaj se po třetí hodině nachýlil ke konci. Došlo k vyhlášení výsledků a předání cen. Myslím, že se to celé povedlo a nejspíš to nebyl špatný nápad, zkusit trochu mezi vánočního pohybu. Ohlasy taky zněly kladné, takže co víc si jako organizátoři můžeme přát. Děkujeme všem za účast a za rok třeba aaahhhooojjj!!!

 

Pořadí: 1. Prach, 2. BAMS, 3. ET-team, 4. Žízniváci, 5. Koudy – team

Nejlepší střelec – Libor(Prach)

Nejlepší a nejoriginálnější brankář – Zdenka (Koudy team)

 

Sepsal florbalový brankář v úrovni začátečníka Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.