Mafiánská hra No.7 - 11.3.2017

 
FOTO

zápis sto třetí ...
 

Mafiánská hra No. 7 – 11. 3. 2017

Letošní mafiánská hra měla některá specifika a zvláštnosti. Za prvé krásně vyšlo počasí, za druhé dorazili i noví účastníci, za třetí se trochu změnily pravidla.

První bod nám dle mého názoru pomohl s účastí. Žádný déšť, žádný sníh jak se slibovalo, ale příjemných více jak deset stupňů, sluníčko a trochu větrno. Druhý bod nám zase zvýšil účast o více než padesát procent a jsme za to rádi. Dorazil tedy náš oddíl, BAMS, Husot a nováček skauti z Volyně. Celkově se hry zúčastnilo 47 hráčů, rozdělených do čtyř týmů. Třetí bod přinesl hře větší jednoduchost a hratelnost i pro menší členy. Základní změnou oproti minulému ročníku bylo radikální zmenšení počtu misí. Hlavním úkolem jednotlivých týmů bylo totiž získávat vliv v městských čtvrtích. Těch bylo okolo 20 a představovaly je kartonové desky s kolonkami. Do nich hráči vlepovali polepky s názvem svého týmu. Na konci hry se pak desky vybraly a rozhodovalo se, kdo má kde převahu a dle toho se přidělily body. Další body šlo získat za plnění úkolů, kterými se dělala radost bossovi. To byl ten, který se po celou hru staral o daný tým.

Vše se spustilo okolo desáté hodiny a hrálo se vytrvale až do půl třetí. Každý tým nasadil dle mého názoru k maximálnímu výkonu a snažil se od začátku hry do konce. Přesto vyhrát mohl jenom jeden. Ač nerad píšu pořadí, tak dokud si ho pamatuji, zanesu ho sem :-).

 

1. BAMS

2. Podskaláček

3. Husot – Stopaři Volyně

4. Stopaři Volyně

 

Další ročník mafiánského klání se zadařil a nejspíš svým průběhem i nabyl kladně organizátory energií, že budou mít chuť i na další ročník. Škoda jen, že naši členové se zúčastnili v poměrně malém počtu, takže sláva oddílových vavřínů byla držena jen hrstkou odvážných.

 

Sepsal člen mafiánského statistického střediska Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.