Retro desky 7.1.2017

zápis sto první ...
 

Turnaj v Retro-deskových hrách 7. 1. 2017

Jako první akci v novém roce jsme dali klání v deskových hrách. Počítali jsme, že nejspíš v lednu bude na venkovní pobíhání zima, a tak bude lepší provětrat mozkové závity. Vybrali jsme velmi známé a okoukané hry, aby si mohli zahrát mladší členové a ostřílení bardi neměli takovou výhodu.

Hráli se tyto hry: člověče nezlob se, piškvorky, prší, pexeso

V mrazivé a zasněžené sobotní ráno se začali pomalu scházet hráči. Představa o účasti v podstatě nebyla zřejmá. Nakonec dorazilo příjemných dvacet lidiček, kdy po dlouhé době byla velmi značná převaha dětského členstva. Hráli jsme vždycky každou hru několikrát a každý hráč sbíral body pro sebe. Ty se na konci sečetli a byloJ.

Člověče, nezlob se

Inu hra trochu o štěstí, ale plná zvratů a překvapivých momentů. Stihly se dvě partie a nutno říct, že šestka hraje opravdu důležitou roliJ. Na pěti plátnech se rozhořely líté boje, kdy padala šestka za šestkou. Tady musím poděkovat ještě holkám, že nám nakreslily hrací plochy, protože světe div se sehnat pár hracích sad člověče je docela oříšek. Zpočátku sice tu a tam někdo zkoušel, zda se bude hrát bez vyhazování, ale tato varianta mu neprošla.

Piškvorky

No samé křížky, kolečka a pořád dokola, jedem, jedemJ. Naší herní společnost jsme rozdělili na půl a v této půlce se každý utkal s každým. Nastal ten správný mumraj a popsalo se poměrně velké množství čtverečkovaného papíru. Nedělal jsem si statistiku, zda větší úspěch slavily kolečka nebo křížky, ale bitvy se vedly líté a věk zde překvapivě nehrál takovou roli. Jen snad Ema zúročil své matematické vlohy a upiškvorkoval ve své skupině zcela všechny.

Prší

Trošku hospodská hra, má jasná pravidla. Aby to přece jen bylo trošku napínavé, tak jsme dali s otevřenými kartami. To vneslo do hry trošku plánování a taktiky, kdy se většinou dva hráči zuby nehty blokovaly, aby jim vyfoukl rybník ten třetí vzaduJ. Bylo zajímavé slyšet v poklidné sobotní dopoledne výkřiky typu bereš dvě, bereš čtyři, stojíš a podobně.

Pexeso

Hra pamětní, při níž snad skoro nejvíce šlo ovlivnit vlastní snahou výsledek. Vybalili jsme různé druhy a opět se rozlosovali a jelo se. Některá pexesa slavila přece jen větší úspěch. Nejvíce asi to, kde se proháněli nově nastupující pokémoni. Nejmenší aplaus pak sklidilo pexeso s obličeji, které opravdu šlo rozeznat docela těžce.

 

Kolem jedné hodiny utichlo zápolení a statistické středisko se jalo sčítat body. Výsledky z hlavy jen tak nevyplodím, ale myslím, že zimní deskové klání se vyvedlo. Mohlo se pyšnit velkou účastí, příjemnou atmosférou a zajímavými hrami a třeba za rok dojde k jeho dalšímu dílu. UvidímeJ!!!

Sepsal ten co hodí šestku na potřetí, křížek udělá na popáté, eso vyhodí z rukávu a dvojici najde v cuku letu Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.