ZOO Hluboká nad Vltavou 7.10.2017

 

 

AGAMA, ANAKONDA, ANTILOPA, BAŽANT, BAZILIŠEK, BRHLÍK, ČÁP, ČOLEK, DROZD, GEKON, HAVRAN, HUSICE, IBIS, JEŘÁB, JEŠTĚRKA, JEZEVEC, KACHNIČKA, KAJMÁNEK, KALOUS, KAMZÍK, KÁNĚ, KLOKAN, KOČKODAN, KORÁLOVKA, KOROPTEV, KORSAK, KOS, KOSMAN, KRAJTA, KRÁLÍK, KROKODÝL, KULÍŠEK, LABUŤ, LAMA, LEMUR, LIŠKA, LOS, MATAMATA, MEDVĚD, MOTÁK, MUFLON, NOSÁL, OREL, OSEL, OVCE, PAPOUŠEK, PÁV, PELIKÁN, PĚNKAVA, PLAMEŇÁK, POŠTOLKA, PSOUN, PUŠTÍK, RACEK, ROPUCHA, ROSOMÁK, RYS, SAPÍN, SKLÍPKAN, SLEPÝŠ, SOKOL, SOVA, ŠPAČEK, SRNEC, STEHLÍK, ŠTIKA, SUP, SURIKATA, SVIŠŤ, SÝKORA, SYSEL, TYGR, ÚHOŘ, UŽOVKA, VEVERKA, VLK, VOLAVKA, VYDRA, VÝR, ZMIJE, ŽELVA. :-)

 

zápis sto patnáctý ...

 

Výlet od zoo Hluboká nad Vltavou 7. 10. 2017

Listy se již začaly barvit, ráno už byla zima, ale my přesto věřili, že se výlet povede. Říkáte si jaký, no přeci ten náš vodácký, ten náš vodácký do zoo na Hluboké. Jaké to bylo, vám přiblíží pár řádků nížeJ.

 

Sraz byl dán organizátorem akce, což byla Pájka na příjemnou desátou hodinu. Tudíž zima už šla spát a vykouklo příjemné podzimní slunko. To nás začalo lehce hřát a svítilo na nás i skrze sklo vlakové soupravy, která nás pohltila a vyplivla až na Hluboké. Odtud jsme museli kráčet po vlastních nožkách až ke vchodu do zoo.

Příjemná paní na recepci nám prodala lístky a my se mohli vrhnout do útrob zdejší zvířecí říše. Nutno zmínit, že jsme si vybrali návštěvu v den mezinárodního zvířecího svátku, takže pro naše malé vodáky a i pro ostatní návštěvníky zde byly připraveny různé atrakce, hry a soutěže.

Protože banda dvaceti lidí se může těžko pohybovat po zoo, dali jsme si vždy rozchod na nějakou dobu a sešli se na nějaké větší akci. Podařilo se nám tak absolvovat krmení medvědů, vyder, lvů, rysů a orlů. Zjistili jsme tak čím se krmí a jak se chovají ve volné přírodě.

Místní zoo opravdu roste každým rokem a snaha jí rozšířit je viditelná čím dál více. Přibývají různá zvířata a staví se nové pavilony. Samozřejmě se nedá srovnávat s velkými zahradami typu Praha, ale její kouzlo je právě v té trošku i rodinné atmosféře, kdy si jí v klidu projdete za dvě hodiny a nenajdete k tomu desítky kilometrů, což má své výhody.

Den se nám pomalu unavil a ač naší vodáci neztratili příliš energie, byl okolo čtvrté čas k odchodu. Po cestě jsme si ještě zahráli nějakou tu hru, aby doma poznali, že vodák se musí trošku ušpinitJ. Při bombě se pár nadšenců odhodlaně vrhlo do příkopu, stejně tak jako při povodni neváhali někteří odvážlivci obejmout i trnité keře.

K podzimu patří sbírání kaštanů, takže došlo i k této činnosti, kdy u nádražní budovy podle mého nezbyl ani jeden kaštanJ.

No a pak už přijel motoráček, naskákalo se do něj a za hodinu už se vystupovalo, rozbíhalo a bylo domaJ. Výlet do zvířecí říše jsme završili zdárně a myslím, že se líbil. Tak třeba zkusíme příště jinou zoo, kdo ví. J

 

Sepsal milovník zoologických zahrad Hromada lidí (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.