Deskový turnaj v retrohrách 15.12.2018

Zápis sto čtyřicátýprvní ...
 

Deskový turnaj v retro hrách 15. 12. 2018

Na schůzku v podstatě navazoval deskový turnaj. Ráno jsme nejdříve všechny dostaly ze spacáku, potom proběhl lehký úklid a už se mohlo hrát. Jelikož máme hodně menších členů tak tradiční Bang ustoupil lehčím hrám. Hráli jsme Člověče, Piškvorky, Pexeso a Prší. Nakonec zůstalo 18 hráčů, což nebylo sice tolik by mohlo, ale i tak vytvořilo slušnou partu na hraní.

První se hrálo Člověře, tedy hra kde si bez šestky ani neškrtnete. Taky se u stolů mnohokrát ozýval mohutný křik nad tím, jak to nepadá. Stejně tak se stávalo, že čekáte s poslední figurkou u domečku. Házíte, házíte. Nepadá to. Soupeř nasadí. Hodí, hodí a jste venku a výhra je pryč. Všechno tohle se dělo tu více, tu méně.

Druhé klání bylo ve znamení křížků a koleček. I když jednou jsem zmátl soupeře tím, že jsem dělal hvězdičky. Nevím, jak se to povedlo, ale zvolil jsem na začátek růžovou pastelku a kvůli pověrčivosti jí držel až do konce a přinesla mi samé výhry.

Pexeso je hra paměti. Záleží taky, co máte za pexeso. Vesměs hrály prim pexesa se zvířátky. Otáčelo se, co šlo. Moje paměť nepatřila k těm nejhorším, ale v porovnání s malými vodáky se ukázala jako chatrnější.

Poslední hrou se stalo klasické Prší. Mysleli jsme, že tuto karetní hru zná snad každý, ale ukázalo se že trošku mizí z povědomí, neboť někteří členi to viděli poprvé. Naučili se to však velmi rychle a o sedmičky a esa nebyla nouze.

Všechno pomalu běželo ke konci a kolem jedné jsem už v chvatu vypisoval diplomy. Ceny byly pro všechny. Nevím přesné pořadí snad jen to, že na prvním místě se umístil Pepa. Celý vánoční dvoj den skončil a uzavřel tak další rok fungování našeho oddílu. Kdyby ten příští byl v podobném duchu, budeme rádi.

Hezké Vánoce

Sepsal hlavní karbaník Hromada lidí (to je přezdívka)

 

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.