Jak jsme hráli Discgolf 26.10.2018

zápis stotřicátý sedmý ...
 

Jak jsme hráli Discgolf 26. 10. 2018

Inu někdy v září u nás otevřeli na území, kde stává pouť hřiště na sport zvaný Discgolf. Sport, který kombinuje golf a házení diskem, jež se někdy zve frisbee. No, a protože vodáci jsou tvoři zkoumaví a hraví, rozhodli se, že ho vyzkouší místo jedné z říjnových schůzek. Den předtím jsme s Honzíkem a Didí provedli zkoušku hřiště a půjčili disky, k tomu jsme měli ještě sadu talířů z DDM, nástrojů tedy dost.

Okolo půl třetí se sešlo přes dvacet vodáků a k tomu nějaké ty vedoucí síly. Rozdělili se do družin a zkoušeli si zaházet v kruhu, aby dostali vrhání do ruky. Po tréninku došlo k obcházení jamek. Princip hry je jasný. Každá z jamek, ve Strakonicích jich je devět, má daný svůj start odkud se hází a účelem je doházet do koše označeným číslem branky. Počítá se na kolik hodů se do koše dostanete, následně se jde na další branku a na další dokud nemáte všechny. Pokusy se sečtou, kdo má nejméně vyhrál.

Udělali jsme týmům harmonogram a oni se pustili do obcházení jamek. Najednou tedy v areálu házelo okolo třiceti lidí. Talíře lítaly, koše se trefovaly, někdo lépe, někdo hůře. Bohužel lehká nevýhoda hřiště je jeho přítomnost u řeky. No a tam taky asi třikrát talíře zamířily. Většinou se povedlo je vyndat klackem, avšak v jednom případě se disk potopil a museli jsme vyslat odvážného Honzíka, aby pro něj došel a vylovil ho. Povedlo se, jenže Honza přitom zahučel až po pás do vody a ta v říjnu není nejteplejší. No běžel se drkotajíc zuby převlíknout. Ještě, že bydlí blízko.

Odházeno bylo před půl pátou. Dali jsme ještě nějakou běhací hru a vypustili dravou zvěř k domovům. Myslím, že discgol je hra zajímavá a docela nenáročná pro širokou škálu hráčů a rozhodně jsme jí nezkoušeli naposled.

Sepsal vrhač disků třetí úrovně Hromada lidí (to je přezdívka)

 

 

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.