Království lesa a Stezka korunami stromů 22.9.2018

 
 
zápis sto třicátý pátý ...
 

Lipno – stezka korunami stromů a království lesa 22. 9. 2018

Naši letošní první oddílovou výpravu jsme směřovali na Lipno. Ne že bychom se chtěli koupat nebo dovádět na vlnách v lodi, ale nachází se zde atrakce s názvem Stezka korunami stromů a dále pak Království lesa park s mnoha prolézačkami a skluzavkami. Slovo dalo slovo a o zářijové sobotě se ráno před sedmou začali scházet postavy. Tentokrát jich bylo opravdu hodně, protože se povedl nábor a máme dosti nových členů. Celkový počet 22 děti a 8 vedoucích vytvořil třicet hlav čítající skupinu.

Celou akci zajišťovali hlavně Pájka a BB, kteří pro nás sehnali dopředu lístky s tím, že i místo ve vlaku by mohlo být zajištěno. No bohužel úplně nebylo, a tak první přesun ze Strakonic do Budějovic proběhl v nákladovém prostoru, ale zase jsme zjistili, že se do něj vejde hned třicet lidí. Nálada byla dobrá a vypadalo to, že i počasí ukáže spíše slunnou než deštivou tvář. V Budějovicích jsme přestoupili už do volnějšího vlaku a v Rybníku jsme dokonce mohli obsadit dvoupatrový vagon. Cesta nám tedy uběhla a před desátou už naše nožky dopadaly na nádraží na Lipně.

Celá naše parta se rozešla směr Lipno. Šli jsme po stezce podél vodní nádrže a užívali si výhledy. Poněkud nás mátlo, že houstne množství lidí, ale nevěnovali jsme tomu pozornost. Až při příchodu do centra Lipna jsme zjistili proč, že tu je tolik lidí a že všichni se rozcvičují. Probíhal zde totiž závod zvaný Spartan-race. Spočíval v tom, že závodníci běželi určitou trať z větší části do kopce, a po cestě konali různé úkoly jako přeplavat rybník, hod oštěpem, šplh na lanech, nošení pytlů a podobně. Šlo o dost náročný závod, aspoň dle pohledu.

My jsme se propletli mumrajem diváků a vzali to na stezku oklikou. Čekal nás kilometřík do kopce, který prověřil značně naše fyzické fondy. Nahoře jsme pak již stanuli před branou na stezku. Pájka a BB došli domluvit lístky a naše žaludky zatím dostali vítané povzbuzení díky svačinám. Potom co se holky vrátily, jsme prošly turniketem a šli na vrchol stezky. Po cestě jsme zkoušeli různé vylomeniny a lanové překážky a poznávali i různé věci z přírody. Podařilo se nám dosáhnout vrcholu, ale hodně tam foukal vítr, takže jsme rychle zamířili zpátky. Zpáteční cestu jsme zvolili pomocí zdejšího tobogánu, který se nám moc líbil a někteří z něj mají i moc pěkné fotky, které si pořídili v místním stánku.

Po stezce a nezbytném obležení obchodu se suvenýry následoval přesun do Království lesa. Tam nás čekala celá řada atrakcí jako lanovka, lanové bludiště, lanové překážky, velké trampolíny, žonglování a podobně. Všeho jsme si užili dostatek a litovali, že máme tak málo času, protože ten se neúprosně krátil a my museli ještě stihnout vlak. Upalovali jsme tedy po sjezdovce dolů, prošli Lipnem a dorazili na nádraží akorát včas. Opět jsme obsadili druhé patro vagonu a po čtvrté už koukali za okýnky, jak cesta ubíhá. Opět dva přestupy a už nás vítalo strakonické nádraží. Rozutekli jsme se domů. První letošní výlet skončil. Zážitků máme spousty a někteří nás se možná ještě v duchu houpou.

 

Sepsal trénovaný skokan Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.