Vánoční schůzka 14.12.2018

Zápis sto čtyřicátý ...

 

Vánoční schůzka 14. 12. 2018

Rok nám pomalu hlásil konec a příchod toho pána jak dává dárky. Takže nezbylo nic jiného než udělat vánoční schůzku. Sejít se naposledy v roce, rozdat si dárky, pustit nějaké filmy a podobně. Všechno začalo před sedmou hodinou. Trošku mrzlo, ale i tak se sešlo více jak dvacet členů. Pokračovali jsme v tradici lampiónových disciplín, takže i letos byly připraveny. Soutěžilo se v různých disciplínách a účel byl jasný vydělat nějaké zlaté korunky, aby bylo za co dražit. Sice byla zima, až praštilo, avšak i tak se naši malí vodáci snažili šifrovat, měřit buzolou, skákat panáka a podobně. Já jsem zatím připravoval letošní inovaci a překvapení, a to pouštění lodiček. Podařilo se sehnat několik lavorů, skořápek a svíček na dorty. V klubovně jsme dali všude noviny a doufali, že si nikdo nic neudělá. Po lampiónech jsme nahnali dravou zvěř dovnitř a každý si připravil dvě lodičky. Myslím, že se docela i povedly. Následovala chvilka napětí a potom se zhaslo a všechny ty lodičky hezky pluly. Panovala chvilku i taková vánoční atmosféra jako z filmu.

Po lodičkách již přišla na řadu dražba dárků. Jelikož bylo letos opravdu hodně účastníků, tak se malinko protáhla. Před desátou se však zařvalo připravit, pozor, trhat a už papír mizel z dárků a ozývaly se tu veselé tu zděšené výkřiky. Každý ale dostal jeden dárek, což se počítá.

Posléze došlo k hlasování o výběr filmu a mezitím i k obložení stolů limonádou, brambůrky, popcornem a podobně. Vybral se první filmík tuším Coco a už se jelo. Za večer se stihly ještě dva další snímky. Napřed to byly Špunti na vodě a potom ještě Šmoulové a jejich tajná vesnice. Hodiny ukazovaly něco k třetí hodině, a tak jsme zaveleli spát. Vánoční schůzka se stala minulostí, ale dle mého skromného názoru se docela povedla.

Sepsal neúnavný stavitel lodí Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.