Jak jsme jeli do zoo a Dino parku v Plzni 21.9.2019

 
 
zápis stopádesátý pátý ...
 

Jak jsme jeli do zoo a Dino parku v Plzni 21. 9. 2019

První podzimní akcí tohoto roku se stal výlet do západočeské metropole Plzně. Řekli jsme si, že jsme ještě řádně neviděli zdejší zoo a že je nutné to napravit. No, a jelikož je k ní připojen i dinosauří park neváhali jsme a využili i této možnosti.

Od nového školního roku nám chodí docela slušná dávka nováčků. Proto nás nepřekvapila celková účast na akci v počtu 23 dětí. K tomu přidejte necelou desítku vedoucích a máte slušnou skupinu 30 vodáků na výletě.

Výlet začal v půl sedmé ráno. Rozespalá těla a obličeje ještě mžourala tmou, když jsme se scházeli na vlakovém nádraží. Nakonec všichni dorazili včas a celá banda se přesunula na nástupiště. Bohužel se opravovaly koleje na trase Plzeň-Nepomuk, tudíž nás čekala výluka.

Takže jsme všichni v Nepomuku vyskákali a běželi k autobusům. Tam jsme vedli diskuzi s řidičem o tom, kolik členů se vejde na jednu sedačku. Nakonec jsme ho nepřesvědčili a museli své síly rozdělit do více autobusů.

Autobusy nás přivezly k vlakovému nádraží. Pomalu jsme se vysypali ven a šli koupit lístky na městskou. Přece jen jsme paní v trafice trošku překvapili větou, prosím šlo by 64 lístků na tramvaj. No usmála se, spočítala to a bylo.

Naším spojem byla tramvaj číslo jedna.  O víkendu jezdí v Plzni pouze vždy jeden vagón a tak naše výprava obsadila v podstatě celý dopravní prostředek a až do výstupu do něj nikoho nepustila. Ze zastávky už zbýval jen kousek a byli jsme tam. Po cestě jsme potkali již první zvířata za plotem, nejvíce se líbili klokani.

Přivítala nás brána zoo s pokladnou. BB, Motyka a Pájka, mimochodem taková trojice hlavních pořadatelů, šli zajistit lístky a už jsme uvnitř zahrady. Motyka nechala natisknout mapy zoo a rovněž i průvodce po zoo. Vytvořili jsme čtyři týmy a každý z nich jednoho dostal a postupně plnil v něm připravené úkoly. Následně jsme procházeli jednotlivé části zoo, které jsou členěny podle světadílů. Viděli jsme tedy žirafy, velbloudy, nosorožce, lemury, hrošíky a podobně.

Po obědě následoval Dino park. Tady musím smeknout klobouk nad znalostí našich členů, neboť já poznám jen velkého a malého dinosaura. Ale oni mají všelijaká jména. Ty všichni znali. Park nabízí celou řadu atrakcí a je připraven opravdu na malé návštěvníky i v počtu občerstvení a dalších možností jak dostat z kapsy malých vodáků nějaké ty koruny. Pěkné je i to, že celá řada exponátů se dá osahat a vyzkoušet.

Po výletu do druhohor následoval opět přesun do zoo a to k tučňákům, lvům nebo šimpanzům. Počasí opravdu přálo a tak všechny zvířata odpočívala venku a hřála se na sluníčku. Čas ale běžel jako gepard, a tak se blížila čtvrtá a my museli zoo opustit. Po cestě ještě krátká zastávka na dětském hřišti a už zase tramvaj a plzeňské nádraží.

Výluka stále trvala a čekali jsme na autobusy. Jelikož bylo poledne, tak počet cestujících stoupnul, ale počet přistavených autobusů nikoliv. Opět jsme se rozdělili a drkocali do Nepomuka. Tady nás čekal železný oř a dovezl nás krátce po sedmé do Strakonic. Tady již čekali na své ratolesti rodinný příslušníci. Za krátko jsme zůstali na nádraží sami jen vedoucí. Akce skončila, docela se zadařila a doufáme, že následující budou stejně příjemné.

 

Sepsal milovník zoologických zahrad Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.