Vasil XVIII - 28.12.2019

zápis stopadesátý devátý ...
 

Vasil XVIII – 28. 12. 2019

I po roce došlo na Vasila. I po roce 4 kapely hrábly do strun. I po roce byla na stole medovina. I po roce se hrály houby. I po roce otevřela Puškin hall svoje brány. I po roce jsme byli u toho. A co bylo jinak?

První změnou byl pro nás start akce. Rozhodli jsme se, si na víkend zamluvit Zálesí. Zahrát si tam nějaké hry a potom využít azyl školy jako příjemné nocoviště po koncertě. Proto se asi okolo sedmé vydala skupina přibližně 20 lidiček z horní části Zálesí do dolní a to k Puškinovi.

Zabrali jsme stoly na sále, dali si utopence a hermelín a čekali, co bude. Minulé ročníky přinesly přece jen pokles návštěvnosti. Letos však jakoby mávnutím kouzelného proutku lidi proudili a proudili, údajně se zastavili až na 120 a to je pěkný počin.

Možná za to mohla volba i první, řekněme školní kapely. Pracovně ji můžeme nazvat Eťákovi děti a hosté, ale oficiálně Kristovy slzy. Předvedli akustický set s kytarou, houslemi a hlavně krásnými vokály. Dali nějakou tu svoji pecku, nějakou tu převzatou a sál je vždy ocenil bouřlivým potleskem.

Druzí to rozbalili Podzemníci. Parket se zaplnil více k pódiu. Začal se vytvářet drobný taneční rej. Frontman trhal jednu strunu za druhou, ale i tak zvládla kapela přehrát všechny hity a i Zapadlé vlastence.

Po nich nastartovalo motory Potrubí. Sál se zahustil a minimálně půlka opravdu tančila. Potrubí využilo vhodné konstelace a dávalo jednu pecku za druhou. Vše vygradovalo tradiční Ranní rosou a dvěma přídavky.

Domácí hvězda přišla na řadu jako poslední. Chvilku zvučili, diváci se stáhli pod pódium a už to začalo. Nejdřív vtrhl do sálu vysokohorský troll a vlastně už se z nohou návštěvníků nedostal. Tančilo se, skákalo se, prostě parádní hudební taškařice. Povedlo se vytvořit tu a tam i nějakou tu taneční kreaci a na závěr se zapálili prskavky k vánočním houbám. Trička vstoupila do stavu propocených, nohy do stavu unavených, hlasivky do stavu vykřičených. Všechno převážil ale příjemný pocit, že se ročník vydařil a MaMuMa sklidila zasloužený aplaus. Snad jen kdyby tu a tam probleskl nějaký nový song nebo oprášený starý, tak bychom se rozhodně nezlobili.

Po jedné hodině akce skončila. Davy návštěvníků se rozešli k domovu a my na škole v palandách spokojeně usínali. Tak za rok Vasile, za rok. Laťka je nastavena vysoko.

 

Sepsal taneční skokan umístěný na 2222 432 místě v soutěži Star dance Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.