Akční výlet do ČB 18.1.2020

 
 
zápis stošedesátý třetí...
 

Výlet do Českých Budějovic – Laser game 18. 1. 2020

Nabídka všemožných aktivit stoupá, a tak máme opravdu celou paletu činností co podniknout. Navíc v zimě jsou takové různé plískanice, a tudíž není úplně špatné zkusit se zajet podívat někam, kam by člověk za sluníčka nezavítal.

Tentokrát padl nápad vyzkoušet laser  arénu v Českých Budějovicích. Celý výlet dostal pod svá křídla Honzík a zhostil se toho statečně.

Naše parta se začala scházet ráno před devátou. Celkově jelo 29 dětí a 7 vedoucích. Honzík s Dídou šli koupit lístky, ale netušili, co je čeká. České dráhy asi pod záminkou odradit co nejvíce cestujících zrušili nejdříve společné jízdenky a poté i ty zpáteční. Jasně místo toho máme suprovou slevu placenou státem pro děti, avšak doba kdy šlo prostě říci lístek pro 30 lidí je pryč. A tak Honzík diktoval, Didí brala jednu jízdenku za druhou a tvořila se fronta. Následně došel paní v pokladně papír na lístky. Nakonec jsme vlak stihnuli, ale ten paklík lístků byl moc pěkný. Ještě větší radost z něj měl průvodčí. Ono orazítkovat 26 lístků najednou je zážitek.

Potom co jsme se přepravili do Českých Budějovic, nabrala naše skupina směr laser aréna. Ta se nachází na náměstí v obchodním centrum. Honzík ji zamluvil celou pro nás do dvou hodin a dobře udělal, protože jsme přece jen byla, docela hlučná grupa.

Hru může najednou hrát 10 lidí, takže zbytek vždy odpočíval, svačil nebo vyvíjel nějakou hlučnou činnost. Jinak v samotné hře jde o to, že obdržíte vestu se senzory a jakousi laser zbraň. Deset hráčů se rozdělí na půl a potom tyto dva týmy spolu soupeří. Běháte po aréně a střílíte soupeře. Senzory přenáší počet zásahů a ten tým, který má po patnácti minutách více zásahů vyhrává.

Točili jsme tedy od desíti do dvou různé sestavičky. Tady se sluší poděkovat Didí, která poctivě rozepisovala klání. Vedoucí si zahráli dvakrát, děti třikrát, ale čas je opravdu neúprosný takže najednou byly dvě a museli jsme šupajdit pryč.

Po cestě jsme ještě dali rozchod a potom nás již vyzvednul železný oř. Průvodčímu jsme opět dali paklík lístků, on nás opět zpražil pohledem a orazítkoval, co šlo.

K páté hodině už jsme viděli obrysy nádražní budovy a výlet se chýlil ke konci. Povedená akce v zimním nečase se tak stala minulostí.

Sepsal vele vele úspěšný střelec z laserových zbraní Hromada lidí (to je přezdívka)

 
 
 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.