Mafiánská hra no.10 7.3.2020

 
Zápis stošedesátý pátý ...
 

Mafiásnká hra No. 10 7. 3. 2020

Některé tradice začínají nenápadně, ale pokud na pomyslný náhrdelník dáváte pravidelně korálek za korálkem, nakonec se z toho stane docela cenný šperk. Tak nějak se vyvíjí i naše mafiánská hra. Poměrně tradiční akce s poměrně zajímavým vývojem letos oslavila kulatou desítku.

Popřát jí přišli zástupci oddílů BAMS, Husot, skaut Volyně, Střelka Čestic e a domácí Podskaláček. Docela slušný zástup gratulantů se začal v sobotu zjevovat už kolem deváté hodiny. Pořadatelé mezitím ještě ladili detaily a trošku smutně hleděli k nebi. Jasně mělo údajně pršet jako blázen, což se zatím nestalo, ale teploměr ukazoval velmi málo a po chvilce venku člověk drkotal zuby.

Nedá se však nic dělat rozmary počasí bývají každý rok jiné. Už nám sněžilo, hřálo nás sluníčko i bičovaly provazce deště. Sešlo se okolo šedesáti účastníků. Nejvíce členů měl tým BAMS za ním byla Střelka. Bohužel náš oddíl trošku zklamal. Dorazila desítka statečných, ale někteří co to slíbili se na nás vykašlali, jiní se báli mrazu a další zase chtěli raději spát než aby se táhli až ke klubovně. Škoda, přeškoda.

Hra samotná započala okolo desáté a Podskalí se zaplnilo hráči. Týmy plnily úkoly a soupeřily mezi sebou. Líbilo se mi i nasazení, které patřilo k těm vyšším. Možná za to mohlo i počasí, jež donutilo naše účastníky běhat jako o život. Opravdu foukalo, chvíli pršelo, dokonce padalo i něco jako ledový hrudkovitý sníh, prostě nic v čem chcete jen tak sedět.

Naštěstí oddíly měly plnou hlavu plněním úkolů, tudíž nenašly ani moc prostoru ke stížnostem a už odbíjela druhá a všichni se dostavili k vyhodnocení. Bylo to těsné a z hlavy si vybavím snad správné pořadí. Vyhráli BAMS, druhá byla Střelka, třetí Husot, čtvrtý Podskaláček a poslední příčku brali skauti z Volyně. Odměny však byly pro všechny.

Účastníci  se pomalu šinuli domů. Organizátoři ještě chvíli uklízeli různé papírky, tužky a podobně a po třetí hodině zamkli klubovnu a tím desátý ročník mafiánské hry obrazně ukončili. Uvidíme jestli budeme načínat další desetiletku. Tento ročník však i přes počasí stál za to. Děkujeme všem co dorazili si zahrát. Rovněž a možná o špetku více je nutné poděkovat vedoucím co dorazili pomoci a stáli v mraze i pár hodin na jednom místě. Bez nich by to prostě nešlo. Děkujeme.

 

Sepsal letošní pašovatel různorodého zboží zvláště kytek Hromada lidí (to je přezdívka)

 

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.