Jak jsme vystoupili na Boubín 6.11.2021

 
 
zápis sto osmdesátý čtrvtý ...
 

Boubín 6. 11. 2021

Bylo nebylo, první listopadovou sobotu, jsme se vydali směr Šumava, abychom si trochu protáhli kosti a zkusili si zdravý venkovní vzduch. Hlavní šéf naší výpravy Daník sice zvolil trošku včasnější sraz a to už v 6:45, ale to si nenechalo ujít celkově 16 účastníků a 4 vedoucí, kteří se sešli pološeru mlhavého rána. Hurá do vlaku a zde neprohrát bitvu se zdejším automatem na nákup lístků, i to se povedlo a už se železný oř, hnul směr nejvýše položená železniční stanice u nás. Cestou jsme ochutnávali různé pochutiny z batohů našich i kamarádů a sledovali, jak se pomalu probouzí den.

Po osmé nás vláček vysadil na Kubovce a jinovatka hlásila, že bude trošku tuhé počasí. Daník si připravil tradiční kolíky, takže jsme je rozdali a začali pomalu šlapat do kopce. Nálada panovala dobrá, ale trochu nás znervózňoval objevující se sníh. Sice jsme napřed tvrdili, že to bude jen námraza, ale později se ukazoval čím dál více jasný poprašek. Ten začal vyvolávat sněhové bitvy.

I přes to jsme kolem jedenácté, zdárně dobyli kótu Boubín. Zdejší rozhledna je moc pěkná, akorát bohužel o jejím zpoplatnění se nedá snadno dozvědět. Naštěstí Daník byl připraven na vše a mával statečně svojí kartou, co to šlo. Všichni si tam mohli vychutnat krásné výhledy do okolní krajiny.

Po odpočinku následoval sestup dolů. Ještě jsme stihli lovecký zámeček a kapli sv. Huberta. Rovněž jsme si dali krátký průběh boubínským pralesem a posedli u zdejšího jezírka. Na závěr cesta opět lehce stoupala a to k železniční zastávce. Tady jsme trošku odpočinuli a už tady byl náš spoj a šup domů. Kolem páté zabrzdila kola vlaku, naše statečná parta vyskočila ven a výlet tím skončil.

Sepsal cestovatel po horách Hromada lidí (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.