Šifrovačka 28. 1. 2023

zápis dvoustý pátý ...
 

Šifrovačka 2023 – 28. 1.

Chvilku jsme loni po první šifrovačce uvažovali s Jaromírem, jestli do toho jít nebo nikoliv. Malinko nám nepomohlo počasí a i odezva účastníků nebyla zcela kladná. Na druhou stranu, kdo by byl po deseti hodinách větru pozitivní.

Pustili jsme se tedy do druhé ročníku. Nejdřív opatrně a potom už naplno začaly padat návrhy na šifry, trasa podobně. S tím, že jsme chtěli mít co nejvíce krytých zastávek nebo alespoň s možností ohřátí.

Nahlásilo se nakonec sedm týmů, ale v den Š dorazilo konečných šest, takže účast byla stejná jako loni. Měly jsme ale dva nové týmy z Týna nad Vltavou, což nás velmi těšilo.

Sobotní ráno nás přivítala zima, sníh a náledí. Inu opět nic moc, opět mráz lehce štípal do tváří a do nich ještě tloukl déšť se sněhem. Vydali jsme se na sraz, který byl u nádraží. Tady už čekali natěšení soutěžící.

Jaromír předal instrukce, dala se první šifra a hurá do toho. Účastníci si zalezli do nádražní budovy a my kráčeli dál roznést, co bylo potřeba. Povedlo se nám skrze DDM domluvit jejich externí prostory u zimního stadionu, kde byla v třetině krytá zastávka s možností čaje pro týmy. Vyrazili jsme proto tam, připravit vše potřebné.

Mysleli jsme si, že si zde hodíme šlofíka, ale rychlost týmů byla ohromná. Po jedenácté už tu byly první a ostatní je brzy následovali. Tempo potom sice malinko odpadlo, ale i tak musíme konstatovat, že nasazení bylo letos opravdu velké. Sice jsme volili asi o ždibec lehčí šifry než loni, ale i tak soutěžící ukázali, že umí řádně roztočit kola mozkových závitů.

Do cíle, který byl v klubovně, dorazili první dokonce už okolo půl třetí. Bohužel se zde ale totálně sekli a nakonec odevzdali mezi posledními. V klubovně jsme měli již pěkně vyhřáto. Na plotýnky jsme dali den předtím udělaný guláš. Roznášeli poctivě kávu a čajíky.

Postupně doběhli i ostatní týmy a pustili se do poslední lentilkové šifry. Okolo půl šesté bylo hotovo a my mohli bilancovat, sčítat a psát diplomy. Proběhla i krátká diskuze nad těžkostí šifer a nápovědami. Vítězství nakonec patřilo přespolním z Týna, ale o to úplně nešlo. Následovala přátelská družba a zakončení šifrovacího dne.

Děkujeme všem za účast, nasazení a suprový přístup. Těšíme se, že třeba dojde na třetí ročník. Uvidíme nějaké plány jsou, tak snad vyjde i realizace.

Sepsal tradiční úvodní řečník Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.