Výlet Vodňany 14.1.2023

Zápis dvoustý čtvrtý...
 
 

Za čápem Vodňanem 14. 1. 2023

Je ráno, mám zalepené obě oči. Pomalu vstávám, oblékám se, beru si svačinu a běžím ven. Nabírá mě Maruška. Do auta skáče Barča a BB. Uháníme směr nádraží. Je tma, ale docela teplo.

Na nádraží už nás čeká horda malých vodáků. Jede nás asi 30 dohromady a vyrážíme. No a kam, no přeci za čápem Vodňanem a na rozhlednu Haniperk. Kdo. No přece my vodáci z Podskaláčku.

Funkci velitele zájezdu si vzala na starost BB. Vystupujeme ve Sviněticích a kráčí dle turistických značek směr rozhledna. Asi málokoho překvapí, že jdeme do kopce. Co nás ale překvapilo příjemně je sluníčko, které vyrazilo nad mraky a hezky hřeje. Za hodinku dobýváme rozhlednu a vyndáváme svačiny. Po chvilku se jdeme podívat nahoru. Vidíme krásně do všech koutů, jen poznat kde jsou Strakonice, kde Volyně nebo Vodňany je občas problém.

Balíme se a naše skupina směřuje dál. BB se nás občas snaží vést mimo značené trasy, ale tu jí někdo do cesty postaví soukromý pozemek, tu elektrický ohradník tu hlavní silnici. Jdeme proto nakonec přes Chelčice a další zajímavá místa. Vodňany se pomalu blíží.

Dosahujeme náměstí a u kašny si dáváme rozchod. Ještě nás čeká stezka čápa Vodňana. Není to však moc blízko a tak volíme docela svižné tempo. Ze stezky vidíme jenom kousek, tak nám něco zbyde na jinou návštěvu. Vracíme se zpět přes město. Naskakujeme do vlaku a už to jede, už to drncá. Přestoupíme v Číčenicích a už je to domů kousek. Zase je nějak tma, je po páté hodině a my máme za sebou další výlet. V nohách pár kilometrů, k tomu tácek zážitků a hezky prožitý den.

Sepsal zájemce o vodňanské čápy Hromada lidí (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.