Bramborová schůzka 25.4.2014

Zápis čtyřicátý třetí ...

 

Jak jsme loupali brambory aneb schůzka 25. 3. 2014

Občas není od věci trošku popsat i události předem známé a upozornit na možné inovace, změny nebo novinky. Mám na mysli onu dubnovou nedávnou schůzku, která se domnívám stojí za letmou zmínku. Tak tedy hurá k ní.

Začínáme skoro již tradičně v 14:30 u klubovny. Naši členové pomalu přichází, někdo dříve, jiný později, ale stejně se nakonec dostaví okolo dvaceti hlav a můžeme začít. Kdo nebyl dlouhou na schůzce, bude překvapen. Nezačínáme hrou nebo proslovem, ale čtením leteckých deníků (kronik). Každý z týmů si vede svůj a pečlivě do něj zapisuje. Sice tu a tam někdo blonďatý zapomene, ale přesto se zápisy na stránkách množí a to je dobře. Po přečtení zápisů, pokračujeme etapovou hrou. Hle další novinka, máme etapovou hru. Zatím se rozjíždí pomalu a možná, že se nestačí dokonce roku dostat do řádného tempa, ale je to příslib lepších dní, dle mě aspoň určitě.

K dnešní hře jsme dokonce chtěli, aby si naši vesmírní cestovatelé přinesli brambory a škrabku. No a vězte nebo ne, oni tak učinili. Zapomnělo opravdu velmi málo členů a to mě osobně velmi těší a jsem za to rád. Skoro to vypadá, jako by mě poslouchali, když jsem jim to třikrát na minulé schůzce zopakoval, takže naprosto super a paráda a klobouk dolů.

Následovaly soutěže ve škrabání brambor. Všichni škrábali jako divý a povedlo se jim dospět k zdárnému výsledku, tedy čistě oškrábané bramboře, v co nejkratším čase. Na výsledky se podíváme jindy, důležité je, že se to všem povedlo.

Poté následovalo další dění v režii mistra Zbyška. Vlastně opět další novum, neboť již nějakou dobu má jednu schůzku na hrbu vždy jeden vedoucí, tím pádem je každá schůzka trochu jiná, snad i pestřejší. Je to jednoduché, každý z našeho týmu instruktorů má rád něco jiného, čerpá v jiných zdrojích a libuje si v jiných aktivitách, takže nelze říct, že by dvě schůzky byly stejné.

Zbyšek si připravil trochu luštění, malinko pohybového dovádění a další činnosti a proplul tak skoro ke konci schůzky. Na konec ještě zaúřadovala Klausovka s troškou tábornické výuky. Ta se tentokrát týkala zdravovědy. Možná si říkáte nezajímavé, ale na druhou stranu je dobré vědět jak si ošetřit odřeninu či co robit při bodnutí hmyzem a podobně.

Tak a je čas končit, stejně jako vždy po sto-dvaceti minutách skončí naše pravidelné páteční setkání, kterému říkáme schůzky. Vidíte, že změn je mnoho. Pokud se k nim chcete vyjádřit, máme, tady na stránkách diskuzi. Budeme rádi za kladné i negativní ohlasy, tipy a rady, co vylepšit, co přidat a podobně. Pokud v diskuzi nic nenajdeme, mohla by nás přemoci pýcha, že vedeme oddíl správným směrem a to taky není k zahození.

Sepsal škrabka všech škrabek, od šlupek po bradu obsypán (Hromada lidí, to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.