Kronika - Dominion tour III 1.3.2014

Zápis třicátý devátý...

Dominion tour III  1. 3. 2014

Tak se rok s rokem sešel a opět jsme se účastnili turnaje, který pomáhalo pořádat DDM v rámci série Dominion tour. Letos nás dorazilo dvakrát více než loni. Nečekejte, ale žádné horentní počty. Loni jsme přišli 2, letos tedy 4. Naštěstí nestojí tento turnaj pouze na nás, takže nakonec bylo účastníků 14, což je na Strakonice v podstatě super číslo, jelikož přece jen dudácká metropole nepatří mezi výrazná centra deskových nebo karetních her.

Hráči, kteří dorazili, pomohli vytvořit příjemnou atmosféru, ve které se sobotní turnaj odehrával. Hrálo se na pěti stolech a rozhodčí rozvrhl klání na pět kol. Seznámím vás s průběhem turnaje z mého pohledu, abyste pro představu mohli zjistit, co se vlastně ono dopoledne událo.

1 kolo

    Tak usedáme ke stolu. Myslím, že ještě s Čížou a Diankou. První hra se hraje s předem danými kartami, které jsou kombinací základu a rozšíření Intriky. Jelikož jde o Dianky první hru, tak jí trošku zpočátku radíme a nikam nespěcháme. Postupně se do toho, ale dostává a zvládá to super. Přijde mi, že kupuji dobré karty, i peníze na ruku chodí. Body začínám kupovat s radostí a pomalu si dělám zálusk na vítězství. Číža mi přijde, kupuje hodně akčních karet a nic zatím nerobí. Dianka spíš tak zkouší terén. Ač se mi zdálo, že hraji vcelku dobře, opak byl pravdou. Postupně mi přestaly chodit peníze, občas jsem měl i smůlu, že mi peníze přišli pouze do sedmi. Naopak zpočátku podivná strategie od Číži se ukázala, jako dobrá, neboť v posledních cca. pěti kolech se dokáže vždy dostat k tížené kartě za šest bodů. První hra tedy končí, v pořadí Číža, já, Dianka

2 kolo

    Ke stolu mi los přihrál Davida a Matěje. Tentokrát jsme některé karty dostali dané a zbytek jsme vybírali sami. Naštěstí jsme se s kluky shodli, že nepůjdeme do útočných karet, takže hra byla příjemná. Vybraná desítka skýtala rychlou hru a snadný nákup bodů. Opět bylo potřeba vystihnout ten správný moment, kdy začít kupovat body a kdy je to zbytečné. Inu tentokrát se mi podařilo vystihnout čas pro body správně, a tak na konci kola bylo pořadí první já, druhý David, třetí Matěj.

3 kolo

    Následovalo kolo s dvěma o něco mladšími hráči. Jedním z nich byla Maruška. Mimochodem holčina od nás z oddílu, která vyhrála nakonec celý turnaj a to jak v kategorii juniorů, tak dospělých. Inu šikovné děvče :-). V této hře se jí však až tolik nedařilo. Stejně jako minule, jsme vybrali zajímavou desítku akčních karet, ale opět bez útočných. Jednalo se o takový zajímavý pelmel karet určených k dolízávání karet navíc a také nechyběly nové a vylepšené akční karty peněz. Díky nim hra nabrala rychlý spád a opravdu nemělo smysl čekat s nákupem bodů. To znamenalo, že za dvacet minut bylo po hře. Z mého pohledu se vše ale zdařilo a vítězství bylo na světě.

4 kolo

    Nyní přišel stůl číslo jedna. U něj na mě čekal opět Číža a pan organizátor a hlavní rozhodčí. Mimochodem moc milý pán, který ochotně radil s pravidly a hlavně uměl vše skvěle vysvětlit, takže nikdo neměl obavy dojít se na cokoliv zeptat, pokud měl pochybnosti, zda hraje celou věc dobře. Hru samozřejmě ovládal na mistrovské úrovni, ale myslím si, že si zkoušel různé varianty a postupy a tak nás trochu při samotném klání šetřil. Číža se rozehrál k velkému výkonu a razil stále stejnou taktiku. Tedy velké množství akčních karet, rovná se velké množství vítězných bodů. Nastolená taktika opět fungovala a Číža celé kolo opět ovládl, na mě zbylo místo druhé.

5 kolo

    Poslední kolo jsem sehrál s Martinem a opět panem rozhodčím. Tentokrát se mezi kartami objevilo opět mnoho zajímavých kousků. Jedním z nich byly zahrady. Díky nim jsme na konci dosáhli všichni poměrně velkého množství bodů. Kolo ovládnul pan organizátor, druhá příčka zbyla na mě a Martin obsadil třetí pozici.

 

Třetí ročník turnaje se stal okolo druhé odpoledne minulostí. Všechno šlapalo výborně, jak organizace, tak samotné hraní opravdu odsýpalo parádně. Celkové výsledky nemám k dispozici, snad jen zmíním, že celkově byla první Maruška, druhý Číža, třetí já. Dál už si pořadí nepamatuji. Avšak o to ani tak nejde. Spíše bylo pěkné potkat další zapálené hráče pro tuto super hru. Která i když se tváří pořád stejně, probíhá pokaždé jinak.

Na závěr se sluší poděkovat Martinovi za pozvání, DDM za prostory a všem za účast. Doufám, že za rok se k nám seriál s názvem Dominion tour dostaví zase.

 

Sepsal kartář nad kartáře Hromada lidí (to je přezdívka lidičky)

Diskusní téma: Dominion tour III 1.3.2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.