Kronika - Kadov (sládci a pivovary) 19.-21.10.2012

Zápis desátý...

FOTO

Kadov 19.-21.10.2012 - Sládci a pivovary

Pátek

První podzimní víkendová akce rozjíždí celou naši vodáckou sezónu a my se na ni vždy velice těšíme. Přece jen tábor skončil již před nějakou dobou a i přes nějaké sobotní akce, strávit celý víkend ve srubu na Kadově je něco jiného, než krátké sobotní výlety. Navíc letošní Kadov sliboval kromě zajímavého programu i vcelku velkou účast dětí. Celkem 27 dětí už ve srubu dlouho nespalo. Naše očekávání bylo velké a doufali jsme, že se jim třídenní dobrodružství v přírodě mimo vymoženosti techniky bude líbit.

Odjíždělo se tradičně z parkoviště u autobusového nádraží. Naši početnou skupinu muselo transportovat několik automobilů. Tímto patří dík všem ,co vytáhli své plechové oře a vydali se s nimi směr blátivé blatenské cesty. Pro ty co to neví, náš srub leží u rybníka Krčový a vede k němu z vesnice taková polní cesta. Bohužel se na ní projevují vrtochy přírody, a jelikož několik dní před tím vydatně pršelo, byla velmi bahnitá a plná louží.

Přesto se povedlo všechny dopravit na místo. Následovalo vybalování a zabydlování. Někteří vedoucí vyrazili pro vodu. Zde musím poznamenat, že nové udělátko na vyndávání vody ze studně není příliš šťastné. Myslím, že kýbl by byl daleko lepší, ale na druhou stranu má člověk zase neustálý pocit, že zalévá šálek s čajem. Ono totiž to výše zmiňované udělátko tvar konvice skutečně má. Uvidíme, jak dlouho se udrží, než se najde statečná duše, která ho vyhodí do šrotu a přiveze něco vhodnějšího.

Téma celého víkendu znělo sládci a pivovary. Nejdříve došlo k rozdělení na družiny, vzniklo pět pivovarnických společností Platan, Svijany, Dudák, Kozel, Staropramen.  První hra měla vyzkoušet především znalosti ze schůzky a tak se luštilo o sto šest a musím uznat a pochválit znalosti jednotlivých členů a hlavně nováčky, kdy mnozí z nich, sice s mírnou pomocí, ale přesto zvládli vyluštit morseovku velmi obstojně. Po hře, která vyzkoušela znalosti v luštění, následovala hra na paměť zvaná přenášení zprávy. Bohužel postupně již zapadlo slunce, přišla velká mlha a tak měli hráči ztíženou roli. Pak již následovala večeře od našeho dvorního kuchaře Twigyho. Opět vynikající a skvělé, těstoviny, smetanová omáčka, maso. Po jídle následovala hra noční, kdy museli děcka hledat vedoucí a vyžádat si od nich podpis, ale muselo se tak dít ve správném pořadí.  Tato hra pomyslně ukončila páteční program. Pak samo sebou vyčisti zuby a spát.

 

Sobota

Ráno nás probudila velká mlha valící se z rybníka a k snídani sýrová pomazánka s chlebem. Během futrování účastníků, jsme si rozdělili činnost a připravili vše na první hru. Ta měla vyzkoušet orientaci na mapě. Bohužel jak jsem chválil znalosti luštění, u znalostí mapy musím konstatovat horší stav. Hlavně starší členové, kteří by již měli opravdu vše znát, se neosvědčili. Takže nám dvě družiny lehce vybočily z kurzu a nedohráli tak orientační hru do konce.

Po obědě v podobě rýže a omáčky s jablky, následoval polední klid a v půl třetí jsme začali s dalším zábavným programem. Tentokrát šlo o nalepovací hru, kde bylo nutné polepit barevnými polepkami co nejvíce soupeřovo papírů a přitom se snažit uchránit své. Myslím, že se hra setkala s velkým úspěchem. Další z „gamesek“ opět prověřila pamětní talent hráčů, a to tak, že museli přenášet jednotlivé obrázky z muzea pivovarů na svůj papír. Poté jsme si dali sváču, perník s marmeládou kupovaný, perník s marmeládou pečený od Hynkovy babičky a jablíčko.

Pomalu se začalo smrákat a i když vysvitlo tu a tam slunce, musím poznamenat, že slibovaných dvacet stupňů nepřicházelo a nepřicházelo. Začala hra s názvem tábornická úkolovka, bylo nutné doručit různé plody a listy rostlin, dále také rozdělat oheň, určit nějaké topoznačky a mnoho dalších věcí. Byl to skutečně lítý tábornický boj, ale nakonec ho všechny družiny zvládly zdárně. Vevnitř pak již čekala vydatná večeře, kdy se servíroval řízek s bramborem a kyselou okurkou. Mňam, mňam.

Po večeři pak přišla na řadu noční hra pašování alkoholu, kdy bylo nutné proběhnout chráněné území celní policií a donést pašovanou lahev alkoholu překupníkovi. Pak již opět klasické uložení dravé zvěře do jejich ubytovacích prostor. Nedokážeš si představit milý čtenáři, jak to vypadá, když se 27 lidiček ukládá ke spánku v jedné místnosti.

 

Neděle

Tenhle den nemám rád. Všechno končí a je to takový unavený den. K snídani jsme si dali buchtu. Pro náplň nedělního dne jsme zvolili turnaj ve stolní hře, která se nazývá Šprtec. Jednalo se o cvrnkání plastových víček. Hrálo se v několika skupinách, pak proběhlo čtvrtfinále a finále. Myslím, že celé to ovládla Dianka se Zdendou. Takže blahopřejeme. Na druhou stranu se však započítávaly všechny výsledky a to do družinového klání. Po stolní hře přišel oběd, tentokrát v podobě guláše a pak již balení, uklízení a vyklízení pozic. Když se všechno povedlo aspoň na oko uklidit, došlo na vyhlášení. Výsledky přesně nemám, ale vím, že ty týmy, které vedli naši nejzkušenější kormidelníci, tak skončily v zadním konci tabulky a mladá krev, tedy až na Zuzku, ovládla bodování. Tedy je vidět, že zápolit může každý s každým. Všichni zúčastnění se snažili řekl bych velmi, a tak jim byly sladkosti všeho druhu zaslouženou odměnou. Kadov skončil a my se již těšíme na další vodácké akce.

 

Sepsal po nocích na stránky zažloutlých pivovarských novin vodácký kronikář Hromada lidí.

Diskusní téma: Kadov (sládci a pivovary) 19.-21.10.2012

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.