Kronika - Kadov (záchodoví inženýři) 14.-16.2.2014

Zápis třicátý sedmý...

FOTO

Kadov 14.2. – 16.2. 2014 (Záchodoví inženýři)

    Při plánování akcí na první pololetí roku 2014 zněla úvaha, myslím, že od Vořecha. Uděláme Kadov a bude na sněhu, to bude sranda, již dlouho nic takového nebylo. Návrh se setkal s kladnou odezvou a akce se začala připravovat.

S čím, ale nikdo z nás nepočítal, byly ale vrtochy počasí. Inu těžko šlo soudit, že únor bílý pole sílí, bude letos bez sněhu. Konkrétně řečeno ani leden v tomto neobstál, znamenitě, a když teď sepisuji, co se událo, tak už vím, že celá letošní zima byla takový podivná, neslaná, nemastná a hlavně ne bílá.

Co naplat, nám jako vodákům, to však nemohlo, zkazit nálada, natož smysl pro humor. Akci si pod palec totiž vzal jeden z největších filutů a to mistr Zbyšek. Myslím tím, že se postaral o program a to ne ledajaký. Rozhodl se, že zasvětí naše malé vodáky do tajů výroby, vzniku a vylepšování velmi zajímavého průmyslového odvětví. Na tři dny se naši členové rozdělení do družin stali záchodovými inženýry, opraváři, natěrači a podobně a vyzkoušeli si vše co k správnému záchodovému dění patří. Takže je vidět, že ani nepřízeň sněhová nás nedonutila klesnout na mysli a nesebrala nám úsměv ze rtů.

    Již v pátek nám Zbyšek ukázal pár pěkných her a také vysvětlil, o co přesně v celém víkendu půjde. Bylo třeba postavit co nejhezčí záchod. Jednotlivé jeho části totiž mohli být ze zlata, stříbra, mramoru a tak podobně. Samozřejmě někdo si mohl dovolit jen zlaté splachovadlo, jiný pokud mu hry šly lépe, dovolil si i zlaté prkýnko, případně celou mísu.

    V sobotu ráno již pak začala pořádná fuška a toaletní papír se stal dětem nejlepším kamarádem. Ne že by všechny najednou potkala nějaká silná střevní potíž, ale byl zkrátka potřeba u různých her. Jejich názvy budou mnozí znát, například Latrína, Toaletní běh a další. Zde všude se tzv. „Panapr“ využil.

Kromě toho čekal na naše družiny ještě jeden těžký úkol a to azimutový běh. Ten prověřil, jaké znalosti si odnesli děcka ze schůzek a jak si vlastně rozumějí s buzolou. No lze říct, že příjemně překvapili. Běh dokázali dokončit všechny týmy a tak si myslím, že poklad letos nebude problém, nejlépe ho udělat tak na 30 km. :-)

Po celou dobu akce vařil oddaně strýček kuchař Twiggy, který vytahoval jeden lepší chod za druhým. I když myslím, že nejvíce byly oceněny řízky. Ono po celém dni práce s toaleťákem, prostě vyhládne.

    V neděli pak došlo k mocnému finiši etapovky, ještě k mocnějšímu uklízení a nakonec k nejmocnějšímu odjezdu. Pokud Vám jde o pořadí, myslím, že ho tady Vořech někde vyvěsil, pokud ne, tak snad se Vám líbilo.

Palec nahoru si zaslouží zajímavá víkendová etapovka made in Zbyšek. Zlatého bludišťáka dostávají Vořech za přidruženou organizaci, a také Twigy za kuchtění. No a na zbytek zbyl dobrý pocit z toho, že strávili příjemný víkend, v příjemném prostředí s pohodovými lidmi.

 

Sepsal sběratel záchodových prkének Hromada lidí (přezdívka jest to, víte?)

Vítěz soutěže o nejlepší příběh začínající na libovolné písmeno

Zadání: Příběh o dvou zamilovaných kadibudkách :)

Autoři: družina Hajzlbáby
Recitátor: Dan
Členové družiny: Monča, Didí

Úvod do děje... Dámy a pánové, dnes Vám povím příběh o dvou zamilovaných kadibudkách, které měly neobvyklá jména, Kromeo a Kjulie...

"Kadibudky Kromeo a Kjulie
Kolem Kadova kdysi koukaly kadibudky: Kromeo, Kjulie. Kromeo kolikrát koukal ke Kjulii. Koukal, koukal, když konstatoval: "Krásná kadibouda. Kulatá klika, krásný ksicht." Kromeo kouzlem klouzl ke Kjulii. Kjulie klouzla ke Kromeovi. Kromeo Kjulii koupil krásnou korunku. Kjulie křičela krásou. Kromeo kopl krysu, která kráčela kolem Kjulie. Krysa kníkla, kráčejíc ke Kadovu. Když krysa kráčela kolem Krčového, Kromeo Kjulii kousl. Kjulie ke Kromeovi kamarádsky koukla. Kráčeli ke kadiboudí kavárně. Kromeo koulel ke Kjulii kadipapír. Kjulie koukala, když Kromeo koupil Kjulii karafiát."

Výsledné pořadí družin z únorové víkendové akce Kadov

1. HAJZLBÁBY  (Dan, Monča, Didí)

2. KADIBUDKY (Míra, Maruška, Niki, Suska)

3. MIMO MÍSU  (Luky, Fífa, Natálka, Pája)

4. PROJÍMADLA  (Zdenda, Anet, Eliška, Kačka)

Diskusní téma: Kadov (záchodoví inženýři) 14.-16.2.2014

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.