Návštěva archivu mimozemských civilizací 28. 3. 2014

Zápis čtyřicátý první ...

Návštěva archivu mimozemských civilizací 28. 3. 2014

 

Stalo se, nestalo, že náš oddíl zavítal v rámci probíhající etapové hry do archivu mimozemských civilizací. Inu myslím, že málokdo z našich cvrčků vůbec věděl, že něco podobného ve Strakonicích máme a hle je to pravda.

Celého průvodcování se ujali dva ostřílení archiváři, kteří si připravili pro jednotlivé vesmírné konstruktéry zajímavou prohlídku, ale také zkoušky jejich dovedností. Vše, ale začalo podepsáním se do nesmírně vzácné návštěvní knihy archivu, pak následovala krátká bezpečnostní instruktáž a celá akce mohla začít.

Archiv mimozemských civilizací skrývá velké množství informací a nešlo a ani nebylo účelem je návštěvníkům všechny ukázat, šlo spíš o takový letmý exkurz. Během něho došlo k několikerému měření sil v rámci družinových týmů.

Zápolení probíhalo ve skládání kartonu na čas, určování a regestování listin a posléze také v kontrole toho co si naši návštěvnici zapamatovali skrz vyplňování pracovních listů. Všichni si vedli obstojně a skoro až nešlo věřit, že dvě hodiny uběhly jako voda a byl čas zase vyrazit domů.

Doufám, že návštěva a trávení schůzky na tomto poněkud netradičním místě přineslo naším dítkám nové poznatky a rozšíření obzorů. Nebojte, po víceru budeme spíše trávit jarní schůzky venku, tohle byla výjimka.

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.