Kronika - Vodácká regata no.2 21.9.2013

Zápis dvacátý osmý...

FOTO

Vodácká regata no.2 konaná 21. 9. 2013

Tak se nám rok s rokem sešel a opět tu bylo září a začátek dalšího roku plné naší vodácké činnosti. Jak začít školní rok typičtěji a pro náš oddíl již z názvu nejvhodněji, nežli tím, že jsme uspořádali závody na lodích.

Ano milý pravidelný čtenáři kroniky opět se konala Vodácká regata. Nevíme, zda to byl ročník poslední nebo ne, ale konala se, i když se proti ní spiknulo mnoho faktorů. Prvním z nich bylo počasí, celý týden před sobotními závody vytrvale pršelo, takže jsme měli strach, jak to bude vypadat. Ono sedět celý den v lodi, když klesne rtuť teploměru k nule a padají kapky z mraků, není nic příjemného. Druhý faktor byla zaneprázdněnost skoro všech pořadatelů. Každý něco měl, někdo důležité pořizování, jiný ještě důležitější zařizování. Takže jsme měli obavy, zda to dáme vůbec všechno do kupy. No a poslední problémek byl stav dětí. Dle přihlášek to vypadalo na nízkou účast, jak z našeho oddílu, tak i od pozvaných Smajlovců.

Vše, ale dopadlo nakonec o trochu lépe, než zpočátku vypadalo. V sobotní ráno sice trochu krápalo, ale pak vysvitlo slunko a počasí ukázalo svojí vlídnější tvář. Vedoucí nakonec někteří přišli a pomohli i pomocné síly od Smajlovců(tedy díky hoši :)), takže odnést lodě k řece a dále pak také pádla a vesty a po akci zpět nahoru do klubovny se povedlo, aniž bychom došli fyzické ujmy. No a i děti dorazily a postavilo se 12 posádek (tedy 24 účastníků).

Závodilo se celé sobotní dopoledne. Kromě závodů na lodích, jsme připravili ještě soutěž v šifrování, uzlování a v orientačním běhu. Každý účastník si vyzkoušel všechny disciplíny a o výsledky v podstatě nešlo. Hlavní je účast a chuť si zasoutěžit. Celkové umístění patří k věci druhotné, proto zde nebudu zveřejňovat žádnou výsledkovou linii. Spíše bych chtěl poděkovat všem, kteří dorazili, a nevadilo jim strávit pár hodin u vody.

První akce školního roku tak skončila nadmíru dobře a snad se všem líbila. Původně jsem měl v hlavě, že je to naposledy, co se regata koná, ale teď mám brouka v hlavě. Na jednu stranu si myslím, že dává dohromady všechno, čím se náš oddíl zabývá a věnuje, ale na druhou stranu přípravy jsou mnohdy náročné. Nezbývá než napsat, počkáme a uvidíme.

Tedy měj se milý čtenáři a u další povídačky nashledanou.

Ahoooj!!!

 

Sepsal rozhodčí pracující v lodním klubu Parník s.r.o pan Hromada lidí (to je přezdívka)

Diskusní téma: Vodácká regata no.2 21.9.2013

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.