Vodácký vandr Povydří 26.-28.5.2017

26.05.2017 12:50

Vodácký vandr Povydří

26. – 28. 5. 2017

Na konci května se vydáme na 2. ročník pěšího putování, tentokrát se podíváme na Modravu a podél řeky Vydry dojdeme až k dobře známé Otavě. Stejně jako loni nás čeká klasické spaní pod širákem, krosna na zádech, vaření v přírodě i zpívání u táboráku. Chození se není třeba bát - na den je v plánu maximálně 15 kilometrů. I přesto jsme ale stanovili limit pro přihlášení – na vandr s námi mohou jet vodáci a vodačky, kteří chodí do šesté nebo vyšší třídy!

Sraz: v pátek 26. 5. ve 12:50 na vlakovém nádraží ve Strakonicích

Návrat: v neděli 28. 5. v 15:20 na autobusové nádraží ve Strakonicích

Cena a nahlášení: 350 Kč zaplatit nejpozději do 19. 5.

Jídlo: na pátek vlastní, na sobotu a neděli dostanete do krosny při odjezdu

Spaní: pod širákem ve vlastním spacáku

Kontakt:

Jager (Jaromír Vaněček) – 607 501 072

Hromada Lidí (Libor Staněk) – 737 667 874

S sebou: zde je doporučený seznam věcí, které byste neměli zapomenout

- vhodný batoh na záda!!!

- karimatka, spacák, celta (plachta), teplé oblečení na noc (tlusté ponožky, čepice, šátek, svetr, tepláky) – na Šumavě může být v noci kolem 5°C

- pevné boty + vhodné ponožky, lehké boty (např. kroksy) na přezutí, kalhoty (dle počasí i kraťasy), 2x triko, svetr nebo mikina, lehká bunda, pláštěnka, náhradní ponožky a spodní prádlo

- nádoby na vodu (min. 2 litry) s vodou, nůž, sirky, baterka, ešus, příbor, toaletní papír, kartáček + pastu, kapesné, papír, tužka

Pár slov o balení:

- V první řadě myslete na to, že budeme spát venku na konci května a na Šumavě. Většinou už bývá teplo, ale teploty se mohou pohybovat i relativně nízko. Myslete na to hlavně při výběru spacáku a oblečení na spaní.

- Na druhou stanu si ale vše, co si sbalíte, ponesete celou dobu na svých zádech!!!!! Je absolutně zbytečné tahat s sebou tři mikiny, troje kalhoty, dvě bundy, pět párů ponožek, atd. Také se jistě obejdete bez spousty pamlsků a elektroniky. Jednoduše při balení nepřehánějte s množstvím a zamýšlejte se, zda danou věc budete potřebovat, či nikoliv.

- Výběr bot je velice důležitý. Za víkend ujdeme přibližně 35 kilometrů po polních a lesních cestách i po asfaltu, a když se vám po prvních deseti kilometrech udělá puchýř, tak se z pohodového víkendu může stát utrpení. Boty by mohly být i trochu voděodolné (alespoň aby se nepromočily při průchodu rosou).

- Všechny věci se snažte sbalit přímo do krosny (snad s výjimkou pěnové karimatky). Věci, které jsou venku a při chůzi se kývají, zbytečně ubírají síly. Je také dobré pamatovat na to, že těžší věci byste měli balit co nejblíže zádům.

- Počítejte také s tím, že se vám bude muset do krosny vejít jídlo na sobotu a neděli, které dostanete na nádraží. Nechte si tedy v krosně dostatečně volného místa.

Tak hurá v květnu do terénu

Zpět

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.