Vasil XVI. 29.12.2017

zápis stodvacátý čtvrtý ...
 

Vasil XVI. 29. 12. 2017

Inu jsou tradice, které se  každoročně drží a docela dost jich běží o Vánocích. No a do těch míst,  kdy každý trošku nakyne cukrovím a salátem, umístili před dávnými šestnácti lety organizátoři hudební taškařici jménem Vasil. Pro vodáky a jejich kamarády tak nechali vzniknout další tradici, kdy mezi Vánoci a Silvestrem vyrazí do malé vísky na Šumavě jménem Zálesi a v sále u Puškina se setkají, poslechnout si hudbu a zatancují si. I letos byla tradice dodržena a v pátek 29.12 řádně proběhla.

Hrály tři kapely, a to MaMuMa, Potrubí a Podzemníci. Bohužel účast divácká patřila spíše k nižším. Nevím, čím to je. Jestli lidi už nebere tolik živá hudba nebo jestli vítězí lenost a tím pádem se lidem ze Strakonic nechce tak daleko, či zda vinu má trošku i strohá propagace organizátorů, těžko říct.

Přesto těch něco málo přes padesát lidí co dorazili, nebyli určitě zklamáni. Čekal je vyhřátý sál, dobré grilované maso, nakládané hermelíny a samozřejmě i hudební produkce. Celý večer odstartovalo budějovické Potrubí. Hráli dobře, ač dávali spíše nové věci ať už z poslední desky anebo ty připravované na novou placku, takže tanečníků moc nebylo. Vše se zlepšilo z hlediska pohybu na sále, až v případě provařených hitovek například Lehce tančím nebo Krtek. To už se dostalo publikum do varu a hopsalo se a jančilo, co to šlo. Druhá na řadu šla MaMuMa. Ta bohužel už pár let nemá novou píseň, takže její set byl průlet základními osvědčenými peckami, přesto došlo k oprášení dvou věcí, které nenajdeme na žádném z CD (Cizí paní, OmluvenkaJ ). K tomu ještě formace přidala instrumentální verzi jedné známé hudební seriálové znělky z 90 let. Večer pak zakončili Podzemníci svým rázným nadupaným programem. Vždycky mě dostane, když pouze tři hudebníci umí udělat šou, jako celý orchestr a v tomto případě to rozhodně platilo. Vlastně většinu pozornosti na sebe strhával kytarista, který sršel energií a dokázal jí přenést i do sálu na zbylé tanečníky a tanečnice. Poslední vlákna triček, tak dostala dávku potu a poslední síly pogérů zůstaly na parketu.

Akce po půlnoci skončila a diváci se vraceli domů. Kdo nebyl, nemůže tušit, ale atmosféra této akce je prostě jedinečná. Nelze vlastně říct čím, nejde možná ani říct proč, ale to se u tradic přece stejně nedělá. Nevím, jestli za rok zaťuká Vasil na náš kalendář, ale v duchu doufám, že ano. Protože vánoční svátky bez něj si představovat nechci.

 

Zapsal propocený tanečník Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.