Táborové hymny

 
Táborové hymny jsou písně, které musí znát každý vodák. Zpívají a hrají se při významných událostech, životních příležitostech nebo jako vzpomínka na kamarády, kteří už bohužel nejsou mezi námi. Mohou být součástní i běžného repertoáru u táboráku, ale pro náš oddíl budou jednou pro vždy srdeční záležitostí.
 

Tulácký ráno 

(František a Jan Nedvědovi)
 
Obřadní píseň pro "Přijímací obřad Orlích táborníků a Orlích bojovníků" do "Sdružení orlích kamarádů". Hraje se při zahájení tohoto obřadu na památku statečnosti kamarádů, kteří v minulých dobách složili zkoušky Školy lesní moudrosti na Orlí stupeň nebo kteří úspěšně splnili zkoušku Třech orlích per.
 

Igelit

(František a Jan Nedvědovi)
 
Obřadní píseň pro "Přijímací obřad Orlích táborníků a Orlích bojovníků" do "Sdružení orlích kamarádů". Hraje se jako zakončení tohoto obřadu.
 

Červená se line záře

Česká lidová píseň zpívající se při zapalování slavnostního ohně nebo táboráku. Všichni táborníci při písni stojí okolo zapáleného táboráku a s překříženými pažemi drží oba kamarády vedle sebe za jejich dlaně. Píseň se několikrát opakuje a postupně se ubírá na síle hlasu, než se oheň rozhoří a píseň v tichosti dozní.
 

Osadní píseň

(Brontosauři)
 
Táborová píseň na památku kamarádů, kteří již bohužel nemohou být mezi námi. Tuto píseň běžně nehrajeme, hraje se pouze při velmi významných událostech, při uctění vzpomínky na naše kamarády.
 

Večerka

Táborová píseň hrající se každý večer před spaním.
 

Vlajka vzhůru letí

(Jenda Korda, 1929)
 
Nejznámější trampská hymna. Více o její historii si můžete přečít v uvedených odkazech. V roce 1980 byla píseň přezpívána skupinou Brontosauři.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.