Únor

Březen

Duben

Napoleonské války v Kadově (5.-7.4.2013)

Duben

DDM Strakonice Vás zve na turnaj v deskové hře CARCASSONNE

Květen

Ahoj Vodáci,

na letošní rok jsme naplánovali zajímavý výlet pod názvem „Milavy“. Pro znalce okolí Strakonic nebude problém uhodnout, kam povedou naše kroky – do rekreační oblasti u rybníka Milava 16 km za Strakonicemi ve směru na Blatnou. Než-li se začtete do následujících řádků, musíme Vám bohužel oznámit, že kvůli náročnosti výletu se ho mohou zúčastnit pouze děti ve věku 10 let a více. Výlet bude totiž převážně zaměřen na naši turisticko-tábornickou činnost a bude potřeba více znalostí, samostatnosti a sil.

Je potřeba zdůraznit, že co se týče spaní, vaření a výletů, budeme se pohybovat v podmínkách ryze tábornických, a proto se sami rozhodněte, zda se výletu chcete nebo nechcete zúčastnit. Důležité informace Vám píšeme již nyní, abychom zavčasu věděli, kolik nás pojede a mohli výlet organizačně zajistit. Podrobnější informace ještě dodáme před odjezdem na akci.

Datumod 2.5. do 5.5. 2013 (ČT odpoledne mezi 15:00-17:00 až NE odpoledne)

  • je potřeba, abyste své děti uvolnili v pátek ze školy, pokud by to bylo nutné, můžeme zařídit žádost o uvolnění z výuky s razítkem organizace ČTU.

Ubytování: spát se bude ve vlastních spacákách, a to buď na palandách v chatkách kempu, ale z kapacitních důvodů i na zemi v chatkách na karimatce nebo venku v klasických stanech. To vše záleží na tom, kolik nás pojede. Máme rezervovaný celý kemp, ale je možné, že nebude kapacitně postačovat. Odkaz, kde si můžete kemp prohlédnout:

https://www.firmacharvat.cz/ubytovani/ubytovani.html

Strava: budeme si vařit tábornicky a to v kotlíku na ohni či pl.vařiči. Děti si pod naším dohledem budou sami připravovat jídlo. Lze tedy očekávat klasické vodácké speciality jako lunchmeat s bramborem, špagety, párky, rizoto, guláš, pytlíkové polévky a svačinové balíčky na cesty.

Pitný režim zařídíme v dostatečné míře balenými vodami s ovocnou šťávou.

Program: turistické výlety do okolí, hry v kempu, pokud bude hezky, můžeme se i koupat a do programu bude zahrnuta již zmiňovaná příprava jídla, vytvoření a zamaskování ohniště, a další tábornické dovednosti. Podrobnosti programu ještě doplníme.

Cena: 500 – 700,- (cena je zatím opravdu odhadem, záleží na celkovém počtu účastníků, dohodnutých cenách za ubytování, slevy na vstupném apod.) Vybírat budeme 600,- Kč

Doprava: vlakem ze Strakonic do zastávky Velká Turná a odtud 2 km pěšky do kempu. Auta budou tvořit pouze jakési zásobování a pro odvoz společných věcí (stanů atd.) Proto je nutné, aby byl každý sbalen do své jedné krosny, kterou si z vlaku do kempu donese sám.

Povinná výbavapláštěnka, spacák, karimatka, ešus, turistická/náhradní obuv, krosna

Závěr: Výletem na Milavy bychom chtěli děti naučit zase o něco více z tábornických dovedností, samostatnosti, naučit je navzájem si pomáhat, společným vařením stmelit kolektiv a hlavně v dnešní počítačové době jim tábornickými podmínkami trochu zocelit jejich tělo a vyvětrat v přírodě. J

Nahlášení na akci: do 19. dubna 2013 (včetně uhrazení 600,- Kč)

Květěn

DDM Strakonice Vás zve na II. ročník turnaje v karetní hře DOMINION

Červen

CYKLOVÝLET

VYDÁME SE NA PROJÍŽĎKU NA KOLECH PO OKOLÍ NAŠEHO MĚSTA, PROTÁHNEME SVALY A PO CESTĚ SI ZAHRAJEME NEJEDNU ZÁBAVNOU HRU.
TRASA CESTY BUDE JEŠTĚ UPŘESNĚNA, ALE JEJÍ DÉLKA SE BUDE POHYBOVAT DO 30 KM. POJEDEME VYHLÍDKOVOU JÍZDOU =)
BLIŽŠÍ INFORMACE BUDOU NA NAŠICH STRÁNKÁCH NEBO NA TEL: 728 339 279

SRAZ: KLUBOVNA U MRAVENČÍ SKÁLY (DDM)

KDY: 8. 6. 2013 (SOBOTA)
OD: 9:00
DO: 14:00

S SEBOU: KOLO, KAŽDÝ HELMU NA KOLO !!, SVAČINU, PITÍ, SPORTOVNÍ OBLEČENÍ, PLÁŠTĚNKU

Zkontrolujte dětem technický stav kol. V případě výrazně nepříznivého počasí by se musel výlet zrušit.

Červenec

Letošní trasa _ Horažďovice - Katovice - Štěkeň - Písek

Termín: 4.- 6.7.2013

Odjezd: sraz v čtvrtek 4.7. v 8:20 před vlakovým nádražím

Předpokládaný návrat: v sobotu 6.7. v 16:50 též na vlakovém nádraží

Ubytování: ve stanech v tábořištích

Cena: 350,- Kč (vlak, doprava, kempy, jídlo)

Zajistíme: kánoe, pádla, vesty, stany, jídlo

S sebou: do kempu: spacák, karimatku, ešus (příbor, hrnek), sportovní obuv, baterku, oblečení (sportovní, na večer, na spaní), šátek, hygienické potřeby, ručník, toaletní papír, finance pro osobní potřebu, další věci potřebné na vodu. PRO SÍSU: MALEJ BATOH!!!

S sebou: na vodu: plavky, (tričko, šortky), boty do vody (které drží na noze), pokrývku hlavy, pláštěnku, opalovací krémy, drobné finance na zastávky v kempech.

Zásadně nebrat na vodu: Mobil, MP3, foťák, velké finance a další drahé věci !!!

Pozn.: Věci se budou převážet autem, ale i tak balte věci v rozumném množství, ani auto není nafukovací :)

Pro omezený počet míst na lodi budeme muset při velkém počtu dětí nechat největší zlobily doma.

Důležité nahlásit závazně účast na příští schůzce 21.5.

Kdo má vlastní konev na věci, prosím vezměte si jí a nahlaste to na příští schůzce. Děkujeme

Září

Dovolujeme si Vás pozvat na druhý ročník Vodácké regaty. Bude se jednat o závody dvojic na lodích v několika disciplínách. Kromě toho budou připraveny doprovodné soutěže zálesáckých dovedností.

Kdy: Sobota 21. září (10:00-13:30)

Sraz: 10:00 U Mravenčí skály (tam jak máme schůzky)

Sebou: Oblečení na loď (například: kraťasy, či tepláky, tričko), náhradní oblečení, psací potřeby, pláštěnku, svačinu, pití

Program: závody na lodích v kategoriích podle věku, soutěže v uzlování, šifrování a orientaci

Závodit se bude na klidné části řeky, nikoliv v peřejích. Každý závodník obdrží  pro závod vestu i pádlo a navíc bude průběh závodu kontrolován několika vedoucími na lodích.

Říjen

STEZKA KORUNAMI STROMŮ

VYDÁME SE VLÁČKEM DO LIPNA NAD VLTAVOU.  PAK PROCHÁZKOU DORAZÍME AŽ KE STEZCE V KORUNÁCH STROMŮ MĚŘÍCÍ 675m. PO NÍ KOCHACÍ PROCHÁZKOU

DOJDEME K  40m VYSOKÉ VYHLÍDKOVÉ VĚŽI, NA KTEROU VYSTOUPÍME :).

PO TRASE NA NÁS ČEKÁ 11 ADRENALINOVÝCH ZASTÁVEK A NAKONEC JE ZDE MOŽNOST SKLOUZNOUT SE NA NEJDELŠÍM SUCHÉM TOBOGÁNU U NÁS O DÉLCE 52m.

BLIŽŠÍ INFORMACE BUDOU NA TEL: 728 339 279

KDY: 12. 10. 2013 (SOBOTA)

SRAZ: 6:45 PŘED VLAKOVÝM NÁDRAŽÍM             

NÁVRAT: 18:50 TAMTÉŽ

SEBOU: SVAČINU, PITÍ, PEVNOU OBUV,  PLÁŠTĚNKU, (KAPESNÉ),  PRŮKAZ NA PROKÁZÁNÍ VĚKU S FOTKOU (PAS, PRŮKAZKA NA AUTOBUS)

CENA: 250 Kč  Ceny se budou odvíjet dle počtu osob a získané slevy. Případný přeplatek vrátíme. (V ceně je zahrnuta doprava a vstupenka do korun stromů, kdo se bude chtít sklouznout na tobogánu si musí připlatit 50Kč).

Podrobné informace:     https://www.stezkakorunamistromu.cz

Listopad

Zálesí 15. -17. listopad

Mayové

Pojďte se s námi přenést o mnoho tisíc let zpátky do doby dávné indiánské civilizace, jejíž vyspělost je dodnes obdivována a zároveň zahalena rouškou tajemství. Poznejte s námi znalosti mayského stavitelství, měření času, ale také způsob života v jejich říši. Staňte se členy jednoho z kmenů a v souboji o přízeň bohů předežeňte ostatní.

Kdy: 15. – 17. listopadu 2013

Odjezd: v pátek 15. 11. v 16:10 hod. z parkoviště pod autobusovým nádražím u Veroldu (ul. Dopravní) ve Strakonicích

Návrat: v neděli 17. 11. ve 14:30 hod. na stejné místo jako byl odjezd

Cena: 250 Kč - nejpozději na schůzce 8.11.

Sebou: přezůvky!!!, spacák, hygienické potřeby, šátek, pevnou obuv, teplé oblečení, pláštěnku, baterku, spínací špendlík, kolík na prádlo, věci na schůzku (sešit, psací potřeby, pastelky, uzlovačku), Prosíme, vezměte opět sebou pro své děti podsedáky do aut!

Večeře na pátek je zajištěna.

Prosinec

 
Vánoční schůzka a turnaj BANG!    No.4

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.