Krokodýlí ZOO Protivín 20.1.2024

zápis dvoustý devatenáctý ...
 

Výlet do Protivína 20. 1. 2024

Lednovou sobotu jsme vyrazili s oddílem do Protivína. Zajímala nás zdejší krokodýlí zoo, na kterou jsme se moc těšili. Jedná se o jedinou svého druhu u nás a opravdu zde chovají opravdu velké kousky těchto zvířat.

Všechno začalo ráno na vlakovém nádraží. Svítilo sluníčko, ale přeci jen se ručička teploměru držela hodně nízko. Zuby nám ale nedrkotaly neb jsme byli všichni pořádně oblečení.

Vlak přijel včas a tak rychle do něj a po dvou zastávkách zase z něj. Přivítalo nás město Protivín. Cesta na krokodýly trvala asi necelou půl hodinku. Ještě musím říct, že si celou akci zdárně vzaly pod svá křídla Anička a Pižla. Zamluvili zoo a vymysleli i hezkou turistickou trasu.

V zoo nás již čekala přehlídka vodních plazů všeho druhu. Byly to roztomilé někdy menší, někdy větší potvůrky. Viděli jsme i jejich krmení. Koncept zoo je sice zajímavý, ale pravdou je, že z hlediska variability zvířat, je to někdy dost monotónní.

Okolo poledne jsme si dali na náměstí rozchod a potom již naše nožičky cupitaly okolo třinácti rybníků. Trasa měřila něco okolo 12 kilometrů a naši malí vodáci ji zdárně ušli, aniž bychom museli dobíhat na vlak. Po jeho příjezdu opět následovalo nalodění a ve Strakonicích rychlý výstup. Další jednodenní výprava byla za námi. Uvidíme kam příště.

 

Sepsal laický znalec krokodýlí smečky Hromada lidí (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.