Plasy - zoo, minigolf 17.2.2024

zápis dvoustý dvacátýprvní...
 

Plasy – zoo, minigolf 17. 2. 2024

Je brzičko ráno, asi půl sedmé a já už kráčím směr vlakové nádraží. Kolem je tma a lehce padá déšť, ale v čekárně vidím již pár známých tváří. Postupně přibývají další, nakonec nás je houf dvaceti kusů a spěcháme na vlak. Dneska jedeme směr Plasy a výlet má pod palcem Ema.

Rychlík nás doveze do Plzně. Následuje tradiční bloudění plzeňským labyrintem kolejí, ale nacházíme náš dopravní prostředek. Ema rozdává obrázkové bingo a nastává neskutečný mumraj. Je dobře, že je ráno a není tu moc dalších osob. Paní průvodčí na nás kouká trochu nešťastně, ale zmáčkne nám i tlačítko na zastávku na znamení. Vyskakujeme v Horním Hradišti.

Krátce jdeme krajinou a potkáváme zajímavou lávku. Přecházíme rozvodněný tok a necháme se zlákat cedulí vodopády. Místní chataři si z nás ale trošku vystřelili. Nejspíš aby nemuseli snášet návaly turistů podél břehu, tak nechali zmatečný nápis, že cesta k vodopádu vede horní cestou. Vedla tam, ale bylo to dosti náročné.

Po této přírodní vložce již putujeme podél břehu řeky směr Plasy. Ono podél břehu, ale není těsně vedle vodního toku, ale po skalním masivu. Všude je bahno a hezky to klouže. Výhled však máme parádní. Na zemi si ustele asi jen každý druhý, ale i tak jsou naše boty, kalhoty, batohy samé bahno. Po tomto náročnějším úseku, následuje už jen cyklostezka. Přes zastávku v zdejším krámku si to míříme do areálu zdejšího kláštera. Je to zajímavá skladba budov. Nás ale dnes čeká zoo a minigolf.

Ema jde vyřídit lístky a my už se těšíme. Rozdělujeme se do týmů. Dostáváme hůl a míčky a začínáme hrát. Jamky jsou tematicky pojaté. Najdeme tady Japonsko, Egypt, Rumunsko, Ameriku a podobně. Vše se hraje mezi výběhy zvířat, ale samozřejmě těch méně nebezpečných, snad až na pelikána, který máchá zobákem. Šelmy mají pavilon vedle.

Hrajeme asi dvě hodiny. Potom nastává svačinka a na závěr ještě vědomostní kvíz, který nás donutí projít zoo ještě jednou a najít všechny zvířata. Odměna je jistá. Čas běží ale neúprosně, a tak procházíme Plasy a jdeme čekat na nádraží. Naskakujeme do rychlíku a pohodlně se usazujeme. Náhle však zjišťujeme, že sedíme v první třídě. Průvodčí mávne rukou a lidově zahlásí, stejně tady nikdo nesedí, tak si to užijte. Užíváme. V Plzni nás čeká opět přestup a po páté jsme doma. Další výlet je za námi, další místo, kde náš oddíl ještě nebyl odškrtnuto, další kupa zážitků odnesena na zádech. Kdo nebyl nepochopí, kdo zaspal bohužel jeho chyba. Užili jsme si to parádně. Tak kam nás zanesou naše zablácené botky příště. Děkujeme Emovi za nápad, realizace a zařízení.

Sepsal začínající hráč golfové minihry v módu začátečnickém Hromada lidí (to je přezdívka)

 

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.