Vánoční schůzka 17.12.2021

 
 
zápis sto osmdesátý pátý ...

Vánoční schůzka 17.12.2021

Na konci roku vždycky robíme závěrečnou schůzku. Loni byla taková zkrácená a vlastně denní, letos jsme se rozhodli pro večerní variantu, ale stále jsme vynechali tradiční filmovou noc. Pojali jsme naše poslední setkání s malými vodáky akčně a tvořivě.

Okolo šesté hodiny za lehkého mrazivého počasí se sešlo kolo třiceti dětí, což bylo nadmíru skvělé. Nejdříve se hráli skřítci a plnily úkoly, aby si naši členové vydělali nějakou tu zlatku. Poté následovala tvořivá sekce řízená Naty. Vyráběly se ozdoby z modelíny a potom na návrh Prďi ještě dřevěné ozdoby pomocí barviček a pájky. Sice klubovna trošku voněla spáleným dřevem, ale některé výtvory byly opravdu pěkné.

Posléze došlo na bod dražby dárků. Naše hlavní dražební komisařky BB a Pájka se ujali hlade role a vodáci za utržené zlato od skřítků získali každý jeden dárek. Potom už jen raz, dva, tři a všude se válel balicí papír a na svět se draly různé hračky, pastelky, blbinky a podobně. Řeknu Vám, uklidit následně všechen papír po třiceti dětech byl úkol nad lidský.

K Vánocům patří zvyky, takže jsme rozjeli pouštění lodiček se svíčkami. Přivezli jsme lavory z Kadova a byla nádhera v zhasnuté klubovně sledovat, jak plují skořápkové plavidla. Čas nás neúprosně tlačit, takže na závěr jsme s Jaromírem stihli pár koled, jednu věž a už byla desátá a čas jít domů.

Poslední setkán se vydařilo. Tak snad vodákům ježíšek dá, co si přejí a my všichni se sejdeme zase v lednu.

Sepsal manuálně nezdatný pisatel těchto řádků Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.