Plavecké závody 12.1.2020

 
 
zápis stošedesátý první ...
 

Plavecké závody 12. 1. 2020

Každý správný vodák by měl umět plavat. Jedno jestli se noří do vody pomocí kraulových temp nebo vyznává spíše znak. Důležité je umět se zdatně přemístit z místa A do místa B. Jednou za rok pořádáme pro všechny oddíly akci, kde se tento pohyb ověřuje. Akce se jmenuje plavecké závody a letos proběhl její čtvrtý ročník.

Vždycky je to trošku loterie. Je neděle, je ráno, dorážím díky Prďolce vozem k plaveckému stadiónu a cítím trošku nervozity. Kolik jich přijde, přijde nám někdo pomoc s organizací, bude se to těm co přijdou líbit.

První problém zažehnán skoro hned. Malí vodáci se trousí docela v dost velkém počtu a konečné číslo 23 je velmi pěkné. K tomu je postaven skoro již tradičně speciální tým BAMS složený z jejich vedoucích.

Máme připravenou celou řadu štafet. Využíváme ochoty sličné plavčice a půjčujeme si různé vybavení. Plujeme s deskami, rukávky, hady a podobně. Je to super. Nasazení účastníků je velké. Dále závodíme v jízdě na tobogánu, v lovení puků, plavání pod vodou a podobně. Čas běží a tak najednou je deset, jedenáct a už musíme sčítat, balit a pomalu odcházet.

I na počtvrté se to vlastně všechno povedlo. Dorazili děti, což bylo super, všichni soutěžili, což hodnotíme kladně a sobecky se domnívám, že to i všechny bavilo. Za rok to dáme asi znovu. Vždyť jak píšu o pár řádků výše, vodák a plavání k sobě prostě patří, takže to platí i pro bazén a vodáka.

Sepsal plavec suchou nohou Hromada lidí (to je přezdívka)

 
 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.