Vernisáž výstava Vodácko-turistické oddíly v peřejích času 15. 1. 2020

 
zápis stošedesátý druhý ...
 

Vernisáž vodácké výstavy 15. 1. 2020

Někdy před půl rokem padnul nápad udělat vodáckou výstavu. Tedy výstavu o vodáckých oddílech, jež letos v roce 2020 slaví 50 let existence.

Jako prostory jsme vybraly náš archiv. A sestavili jsme takový trojčlenný pořádací výbor. Jak se vše blížilo, začala přibývat i práce.

Bylo nutné zajistit občerstvení, židle, techniku a další. S přípravami jsme začali již v pondělí, kdy došlo k rozvěšení sítí. V úterý jsem já, rozendal většinu výstavy a ve středu se povedlo vše dokončit.

Ve středu odpoledne dovezl Zub pod taktovkou Koudyho a Wořecha židle z domu dětí. Krátce před čtvrtou dorazily holky s občerstvením a posléze Dan a Zdenda na fyzické práce. Vše se rozběhlo, připravilo, nastavilo a čekalo se. Přijde někdo? Bude zájem?

A přišel. Lidi začali chodit od páté hodiny a valili se docela v slušném počtu. Snad možná byla atakována i bájná stovečka. Nejdřív šli do badatelny, tam jsme připravili staré kroniky, seznamy družin a podobně, kromě toho běžela i prezentace fotografií.

Oficiálně jsme začli v 17:45, kdy jsem si vzal slovo a provedl posluchače připraveným promítáním a povídáním o připravované knížce. Nechtěli jsme zbytečně zdržovat a tak v půl sedmé se otevřeli brány výstavy. Lidé korzovali, povídali, kochali se výstavou a byl to ten správný vodácký mumraj všech generací. Mimochodem nejstaršímu účastníkovi panu Kubištovi bylo skoro devadesát let, údajně je bude slavit v únoru 2020.

Pro vytrvalce jsme ještě nabídli možnost prohlídky archivní budovy, jež využilo asi 30 zájemců. Postupně se archivní prostory vyprazdňovaly, až zbylo jen pár posledních nadšenců, co pomohli s úklidem nábytku, nádobí a podobných věcí.

Celá akce se vydařila nad očekávání a dala autorům připravované knihy impuls, že to do čeho se pustili, není snad úplně špatný nápad. Uvidíme, jestli se to povede dovést do zdárného konce.

Sepsal vernisážní řečník druhé kategorie Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.