Kronika - Dominion tour 26.5.2012

Zápis čtvrtý...

FOTO

Turnaj v Dominionu 26.5.2012 Strakonice

V sobotu 26.5. se konal turnaj v karetní hře Dominion, a protože naše vodácká parta si tu a tam nějakou karetní hru zahraje, nezaváhala ani chvilku a několik z nás se přihlásilo i k této akci. Vše se konalo pod záštitou DDM, které se domluvilo s organizátory, ti dovezli potřebné balení hry, aby se mohlo účastnit co nejvíce hráčů. Těch se nakonec sešlo 15, což na takové malé město je vcelku dost a z tohoto pohledu byl turnaj jistojistě úspěšný a možná se za rok zase vrátí a zopakuje.

Kdo neví, co je Dominion, tak musí zabrousit spíše po internetu. Já jen zmíním, že jde o karetní hru, ve které si každý tvoří svůj vlastní hrací balíček, do kterého si kupuje akční karty pomocí peněz a s nimi se potom snaží získat tzv. vítězné body.  Nemá smysl, zde zevrubně popisovat úskalí pravidel a obtížnosti. Kdo má zájem, jistě si bližší info vyhledá.

Přesto musím konstatovat, že hru může hrát stejně tak desetiletý capart, jako třicetiletý chlapík. Sobotní klání bylo toho důkazem. Nejmladšímu účastníkovi bylo osm a nejstaršímu táhlo přibližně na třicátý rok.

Hrálo se na pět kol. První z nich začalo okolo jedné. U každého stolu soupeřila vždy trojice hráčů. Vítěz jednotlivého kola obdržel tři body, druhý dva, poslední jeden. V dalších kolech se pak potkávali hráči, kteří měli stejně nebo podobně bodů. Tím pádem se potkávali výkonnostně stejně vyrovnaní hráči. Atmosféra turnaje patřila k těm veselejším. Pro většinu z nás šlo o jeden z prvních kontaktů s hrou, proto jsme si hru užívali. Zkoušeli jsme různé strategie a příliš nemysleli na nějaký velký výsledek. Málokdo se soustředil stoprocentně na hru, byly slyšet veselé rozhovory, komentáře a různé žertíky. To dle mě přispělo k tomu, že vládla mezi všemi dobrá nálada. Myslím, že je to tak dobře, přece šlo jen o malý turnájek, ne o nějaké mistrovství republiky. Proto jsem rád, že nedošlo k nějakým hádkám či sporům, stejně tak, že organizátoři ochotně radili s pravidly, či různými herními situacemi a vše potřebné rádi vysvětlili.

No a jak to celé dopadlo s naší účastí. Myslím, že určitě dobře. Jirka dosáhl na bronzový stupínek, přičemž ho dělilo jedno vítězství od lepšího umístění, ostatní se seřadili tak nějak za ním a zbytek konkurence pak byl ke konci. Přesto i zde platí okřídlené, že není důležité vyhrát, ale pořádně zapařit.

Nezbývá než poděkovat DDM za prostory, organizátorům za dovezení her, pravidla a průběh turnaje, hráčům za účast a u Dominionu či jiné hry zase někdy.

Ahoj. Sepsal náruživý deskový-karetní-archivář Hromada lidí.

Výsledky - turnaj Strakonice

"V pořadí druhý a zároveň poslední jihočeský turnaj připravil DDM Strakonice na sobotní odpoledne. Ani právě probíhající Bambiriáda neodradila hráče od návštěvy. Zahrát Dominion si přišlo 15 lidí, z toho 10 nováčků, kteří jsou na letošním prvním turnaji. Jeden z nich dosáhl na kvalifikační bod a kdoví, zda ho nepotkáme jako jednoho z finalistů."

pořadí jméno hráče bodové hodnocení procentuální úspěšnost
1 Martin Telka 15 40,63%
2 Petr Gašparík 11,5 39,17%
3 Jiří Máška 11,5 37,31%
4 Libor Staněk 11 37,89%
5 David Samec 11 34,68%
6 Tomáš Handl 10 36,39%
7 j David  Gašparík 10 32,29%
8 Miroslav Zubalík 10 32,24%
9 j David Filip 10 32,05%
10 Jana Hadravová 9 31,48%
11 Jan Karol 9 31,09%
12 j Šimon Filip 8 29,38%
13 j Kateřina Lískovcová 8 28,73%
14 j Sára  Gašparíková 8 28,59%
15 Zdeňka Gašparíková 8 28,09%

ZDROJ:

https://www.dominiontour.cz/vysledky/vysledky-turnaju/strakonice/

Diskusní téma: Dominion tour 26.5.2012

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.