Kronika - Po stopách Švandy Dudáka 11.11.2012

Zápis dvanáctý...

FOTO

Výlet po stopách Švandy dudáka 11. 11. 2012

Bylo ranní pošmourné počasí. Všechno v okolí se zahalilo do šedivého oparu a my v devět hodin očekávali první příchozí. Dneska sic byla neděle, ale konal se již dlouho plánovaný, jednou dokonce zrušený výlet do okolí Strakonic, pod pracovním názvem Výlet po stopách Švandy Dudáka. Celý ho měl na hrbu mistr Koudy a nutno poznamenat, že se s organizací a přípravou popasoval zdatně.

Bohužel jak již je na jednodenních akcích tradicí, účast byla z řad našich členů poněkud nižší. Je trochu záhadou, že na schůzce máme okolo třiceti dětí a na túru jich dorazí třetina. Inu trocha pohybu může některé odradit. Nic naplat, třeba se to v budoucnu zlepší.

Ti co dorazili, obdrželi od Koudyho pracovní list s otázkami a mapu s vyznačenou trasou. Šli jsme po nedávno zrekonstruované turistické trase, která je lemována informačními cedulemi a začíná u strakonického hradu. Na informačních tabulích se dají naleznout četné informace o historii města a dění v dávných dobách.

Postupovali jsme tedy od tabule k tabuli. Všichni účastníci pilně vyplňovali pracovní listy u každé tabule, protože právě ony skýtaly odpovědi na všetečné otázky na listu. Postupně jsme od hradu vystoupali na Šibeniční vrh a pokračovali dále po hřebenu. Počasí nám celkem přálo. Nesněžilo, kupodivu ani nepršelo. Naše nohy se musely brodit pouze nánosem listí, které již začalo pomalu tlít. Posléze jsme dorazili do Starého Dražejova, do Virtu a pak do Nového Dražejova. Zde na dětském hřišti proběhla soutěž o nejdelšího draka. Pak již jen šupky dupky přes Podskalí ke klubovně a hotovo.

Celá túra se zdařila. Celkově se ušlo asi 12 kilometrů. Což není sice nikterak závratná délka trasy, ale pro začátek to stačí. Navíc, málokdo mě vůbec věděl, že nějaká taková stezka existuje, a tak mě těší, že jsme jí mohly díky nápadu Kouťáka objevit.

Příště se třeba vydáme jiným směrem, přidáme nějaké kilometry navíc a uvidíme zase něco jiného z okolí, ale teď je na čase trošku ulehnout do zimního spánku. Brzy napadne sníh a zamrznou řeky, a tak na pěší výlety nebude vhodná konstelace. Na jaře však obujeme opět toulavé pohorky a budeme prozkoumávat okolní krajinu.

 

Sepsal cestovatel s děravou botou a prošoupanou ponožkou Hromada lidí

Diskusní téma: Po stopách Švandy Dudáka 11.11.2012

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.