Kronika - Vodácké loučení s létem 31.8.2012

Zápis sedmý...

FOTO

Vodácké loučení s létem

Během léta uzrál v našich hlavách zajímavý nápad. Jelikož každý rok řešíme, jak získat nové kusy pro náš oddíl a ne vždy se to povede, rozhodli jsme se letos pro to, že představíme svojí činnost a náplň našeho kroužku široké veřejnosti města. Pro svoje představení jsme si vybrali prostory Podskalí na místě, kde snášíme lodě, když na nich jezdíme na schůzce vedle dětského hřiště. Doufali jsme v to, že tento způsob nám přivede více členů a třeba i vzbudí větší povědomí o naší organizaci, než tradiční chození po školách a rozdávání lístečků. Tento klasický způsob získávání nových členů jsme ozkoušeli už několikrát a víme, že je velmi těžké konkurovat ostatním kroužkům. Ono v dnešní době, kdy frčí počítače či třeba míčové sporty se dá těžko přesvědčit malé špunty, aby zkusily něco nového a jiného. Proto jsme si říkali, že pokud uvidí naší činnost a všechno co nabízíme přímo v akci, tak bychom je mohli zaujmout více než pouze slovy a pár fotkami.

Prostor na Podskalí jsme vyplnili zkonstruovaným přístřeškem. Dále se postavilo několik táborových stanů přivezených z Kadova, které doplnily stany normální, jež používáme, pokud jedeme na vodu. V každém stanu byly připraveny různé disciplíny, ať již tábornické, jako šifry, uzle a jiné, ale také tvořivé dílny, kde mohli návštěvníci kreslit, malovat či modelovat. Ten, kdo přišel, se mohl také svézt na lodích a vyzkoušet si kormidlování. V celém areálu jsme pak vystavovali fotky z činnosti našeho oddílu, ale také základní informace o oddílu. Na všechno pečlivě dohlíželi vedoucí. Každý z nich měl na starosti nějakou disciplínu a pomohl také s přípravou a stavbou celého tábořiště. Vše bylo připraveno a čekalo se, až se začne.

Bohužel nutno poznamenat, že nevyšlo počasí. Takže se nejednalo o slunečné loučení s létem, ale velmi mokré a deštivé. Což vodákům samozřejmě nevadí, ale bohužel možným návštěvníkům ano. Těch nakonec příliš nepřišlo. Naštěstí se akce účastnil příměstský tábor z DDM, takže přece jen se vše nerobilo zbytečně. Pár nadšených obličejů tedy zmírnilo určité zklamání. Počasí se však poručit nedá.

Na všem neveselém se však dá najít i věci plusové. Osobně si myslím, že pochválit lze nasazení vedoucích. Urobit tak velkou akci, přece jen stojí hodně energie a zápalu a ten tady nechyběl. I když někteří měli nasazení větší a zařídili mnoho věcí. Někdo se jen dostavil, dalším bylo třeba osobně zavolat, jinak by si váleli šunky a jiní zase, i když to slíbili tak nepřišli.

Přesto akce proběhla a já myslím, že se i povedla. Nevím, zda vznikne tradice, na to je ještě daleko. Na druhou stranu nové členy potřebujeme každý rok. Proto pokud milý čtenáři víš o někom potencionálním, komu by se mohlo u nás na vodáku líbit, tak nám o něm řekni, přiveď ho či nás doporuč. O náplni a činnosti oddílu se dá získat mnoho informací na těchto webových stránkách. V neposledním řadě bychom ještě chtěli poděkovat DDM, že nám pomohl a zajistil několik účastníků.

 

Hromada lidí

Fotogalerie - Vodácké loučení s létem 31.8.2012

/album/fotogalerie-vodacke-louceni-s-letem-31-8-2012/cimg5264-jpg/
/album/fotogalerie-vodacke-louceni-s-letem-31-8-2012/cimg5265-jpg/
/album/fotogalerie-vodacke-louceni-s-letem-31-8-2012/cimg5267-jpg/
/album/fotogalerie-vodacke-louceni-s-letem-31-8-2012/cimg5268-jpg/
/album/fotogalerie-vodacke-louceni-s-letem-31-8-2012/cimg5271-jpg/
/album/fotogalerie-vodacke-louceni-s-letem-31-8-2012/cimg5274-jpg/
/album/fotogalerie-vodacke-louceni-s-letem-31-8-2012/cimg5283-jpg/

Diskusní téma: Vodácké loučení s létem 31.8.2012

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.