Kronika - Mafiánská hra Podskalí 10.3.2012

Zápis druhý...

FOTO

Mafiánská hra No.2

V sobotu 10. března proběhl už druhý ročník městské hry s mafiánskou tématikou. Po loňském zkušebním ročníku jsme se letos rozhodli rozšířit akci o další oddíl a tak jsme přizvali spřízněný strakonický oddíl, který se volá Lupeni, ale také bychom je mohli nazvat Smajlovci. Došlo tedy k přímému souboji dvou oddílů, který se velmi povedl. Jak souboj probíhal, zkusí popsat následující řádky.

Odbylo 9:15 a všichni aktéři se pomalu začali scházet. Dorazili všichni, co měli a víceméně i včas. Po krátkém dořešení pravidel a rozdělení funkcí mezi organizátory se oba týmy přesunuly do klubovny, kde proběhlo vysvětlení pravidel. Regule byly podány co nejjasněji a bez zbytečného zabíhání do složitostí hry s tím, že nejlépe se zbytek věcí hráči dozví přímo při hře. Okolo 9:45 se písklo do píšťalky a začalo se.

Týmy musely nejdříve sestavit zprávu, ve které se dozvěděly, kde mají svůj hlavní štáb. V něm pak obdržely základní peněžní obnos, který musely rozšířit pomocí pašování drog, aby pak nakonec mohly začít plnit jednotlivé mise. Za jejich plnění obdržely části kódu, který byl třeba k aktivování bomby a zničení soupeřovy základny.

Začal, tedy lítý boj s časem. Sestavení zprávy se zvládlo velmi rychle a tak brzy začalo i plnění misí. Ty měly velmi pestrý charakter. Jednalo se o úkoly jednoduché v podobě luštění šifer či úkoly zaměřené na získávání různých informací. Dále také museli účastníci hledat různé tajné spojky a přijímat od nich cenné zboží, vyzvedávat hovory z mobilních telefonů od mafiánských bossů, nacházet hledané informátory dle fotografií a jiné a další úkoly. Bohužel čas neúprosně tlačil a tak okolo dvanácté hodiny museli organizátoři snažení soutěžících utnout a přizvat je k závěrečnému vyhodnocení.  Nakonec sečteno podtrženo vyhrál Podskaláček, který splnil přibližně o pět misí více než soupeř. To se ale může v příštím roce snadno změnit.

Vše tedy dospělo ke zdárnému cíli. Organizačně šlapala celá hra vcelku dobře. Samo sebou vždy když pořádáte takhle velkou akci, kdy na hře se podílí cca. 15 lidí a na trati se nachází přibližně dvacet soutěžících, nelze nepočítat s nějakou tou komplikací. Naštěstí se podařilo vyřešit, co šlo a tak byl hladký průběh zaručen. Jediné co se nepovedlo zcela bylo závěrečné finále na hradě, které se muselo zrušit. Ale řekněte sami, zda byste počítali se svatebním veselí v prostoru historické stavby, když je teprve březen. Možná zahrálo roli počasí, které bylo krásné a oproti loňskému mrholení, nadělilo sluníčko a teploty nad deset stupňů. Proto díky za něj.

Tak krátká zpráva je u konce. Za rok snad bude repete. Těšíme se.

Archivární archivář Hromada lidí.

Diskusní téma: Mafiánská hra Podskalí 10.3.2012

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.