Kronika - Schůzka a Bang! 21.-22.12.2012

Zápis patnáctý...

FOTO

Vánoční schůzka 21. 12. 2012 (pátek)

Poslední schůzka před Vánoci se nesla již tradičně v trošku jiném duchu. Za prvé jsme se sešli až v půl sedmé, za druhé jsme si všichni přinesli spacáky a věci na spaní, neb se v klubovně přespávalo, no a v poslední řadě si každý s sebou vzal nějaký malý dárek. Ten zabalil do barevného papíru, přidal na něj mašli a dal ho pod stromeček (letos malý květináček).

Z této kupy dárků pak pod vedením hlavního dražebníka Brambory probíhalo rozdávání dárků. Přesněji řečeno šlo o jejich dražení, každý si mohl vydražit jeden kus. Dražení bylo napínavé a veselé, každý minimálně netušil, cože se to skrývá v jeho balíčku, než ho rozbalil. Ale spokojenost, dle mě, panovala vcelku velká.

Po dražbě následovala příprava promítání filmů. Nejdříve se dostalo na video z tábora. Pro děti to byla premiéra, takže následovalo mnoho šklebů, úsměvů a dalších zvukových aktivit. Navíc video posloužilo jako připomínka léta a prázdninového veselí.

Během promítání se podávaly různé brambůrky, soletky, bonbóny a další pochutiny. Popíjely se ochucené limonády a panovala uvolněná nálada a atmosféra. Po táborovém videu se už přešlo na filmovou kreslenou produkci. Došlo na Madagaskar 3, Na vlásku a Rebelku. Okolo druhé hodiny pak bylo rozhodnuto zhasnout a všech cca 25 lidiček se vydalo v klubovně do říše snů. Bylo nutné totiž načerpat značné síly pro další den.

 

Turnaj v karetní hře Bang! 22. 12. 2012 (sobota)

Ráno nás čekalo nejdříve uklízení, pak snídání a poté následoval od devíti hodin turnaj v Bangu. Ten nás letos příjemně překvapil počtem účastníků, nejenže hráli naši špunti, dorazili i Smajlovci a další. Celkový počet hráčů se nakonec ustanovil na 26. Je nutno podotknou, že někteří se s hrou seznámili asi tak pět minut před začátkem, kdy proběhnulo rychlé shrnutí a vysvětlení pravidel. Přesto to neubralo na aktivitě a snaze hráčů dosáhnou co nejlepších výsledků. Byly vytvořeny čtyři hrací skupiny, dvakrát po šesti a dvakrát po sedmi hráčích. Bylo odehráno tolik kol, kolik se ve skupince nacházelo lidí. Přičemž kartu šerifa měl každou hru někdo jiný.

Okolo čtvrt na deset se rozproudila bitva na všech stolech. Padaly Bangy a Vedle. Útočili indiáni, prodávalo se v hokynářství, kde kdo se schoval za barel. Klubovnou pobíhali Mustangové a jiné „koňstvo“. Zkrátka na pár hodin se prostor DDM změnil v Divoký západ a prérii. Nikdo si nebyl ničím jistý a bandita číhal na každém rohu.

Hráli jsme podle turnajových pravidel z internetové stránky bang.cz. Myslím, že je to zajímavé osvěžení, než jen hrát na vítěze a poražené. Především role odpadlíka je oceněna vcelku štědře a hned se za něj hraje lépe, když víte, že vám nějaké body přinese i to, že vydržíte nějakou dobu ve hře, ale není nutné zůstat do konce.

Po třech hodinách paření byli jasní vítězové základních skupin, a tak do finálového boje projeli na vítězné vlně první z každé skupiny a dva s nejvíce penězi na druhém místě. Finálová šestka pak hrála stejným systémem.

Zbytek návštěvníků pak zkusil i jiné deskové hry, či se pomalu vydal na cestu domů. Okolo druhé hodiny padl poslední výstřel a bylo dohráno. Rozdaly se diplomy, k tomu nějaké sladké odměny a mohlo se jít „go home“. Letošní turnaj v Bangu, přesněji již třetí ročník, myslím předčil všechna očekávání. Takže se sluší poděkovat hráčům za účast, DDM za půjčení prostor a panu Hadravovi za zajištění sady Bang.

Doufám, že za rok budeme s radostí pokračovat.

 

Vystřílel slepými náboji desperát Hromada lidí, toho času ve vězení.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.