Kronika - Wastelands 23.12.2012

Zápis šestnáctý...

FOTO

Vánoční turnaj ve Wastelands 23. 12. 2012 (neděle)

„Text pro zasvěcené wastlenďáky“

Bylo nebylo kdysi dávno, frčela mezi námi, tenkrát mladými chasníky, jistá karetní hra. V ní si každý postavil svůj balíček, dal si do něj různá kouzla a nestvůry a pomocí nich se snažil připravit soupeře o dvacet životů. Tehdy nás to hrozně bavilo, pak nějak ta hra zanikla, my trošku zestárli a našli si i jiné koníčky.

Přesto jsme na hru zcela nezanevřeli a několik let i na vysoké škole držíme tradici vánočního setkání s touhle hrou. Došlo tedy na oprášení legendy. Protože nikdo z nás už nemá příliš čas skládat balík, vymýšlet si ho a pilovat, navíc někteří ani karty nemají, rozhodli jsme se letos udělat takový „pseudodraft“. Kdo nezná, nepochopí, pro jiné vysvětlím, že jde o to, že se balíček staví až na místě. Každý obdrží pár balíčků karet, ty po jednom otevírá a vždy si z něj vybere jednu kartu. Balíček pak pošle dál a takhle se rozeberou všechny balíčky. Nakonec tedy máte asi 60 karet a z toho musíte utvořit fungující „deck“.

Protože se už Wastelands neprodávají, navíc by to byla asi škoda peněz, tak jsme utvořili pseudobalíčky, proto pseudodraft, a to tak, že jsem nabalíčkoval svoji sbírku karet. Pro každé jsem vytvořil tři balíčky po 22 kartách. Snažil jsem se do každého dát nějaké silné karty, co mám. Takže do jednoho Mentální erupci, do jiného třeba Zarknodova mazlíčka a tak podobně. Nehleděl jsem na edice, dodal jsem i ty nově vzniklé, stejně tak jsem nijak striktně nerozlišoval, jestli je karta C, U nebo R.

Z toho, co jsem do balíčků vrazil, šlo postavit různé mašiny, stejně tak i skřetí a varkaudří pakáž, nějaké osobnosti, ale i různě věci nakombit. Samo sebou měl jsem určitou výhodu, jelikož jsem balíčky držel v ruce a rozděloval karty. Na druhou stranu jsem vše robil 22. 12. večer, během vánočních shonů, uklízecích povinností a různých návštěv.

V neděli ráno se nás sešlo šest odhodlaných bijců, což si myslím, že je slušné číslo. Rozdal jsem balíčky a začalo se draftovat. Byla to vcelku sranda. Vidět staré známé obrázky a vzpomínat, kdy jen že mě zabili, či kdy mi naopak pomohly k vítězství. Draftovali jsme asi hodinku a pak skládali balíky. Nijak jsme netajili taktiku, či co kdo nedraftoval. Já například omylem nabral všechny barvy, takže bylo jasné, že nějaké karty jsou mi stopro k ničemu.

Z toho, co kdo říkal, tak Koudy měl postavené Skřety a Varkaudry. Nabral k nim i zóny, takže se jevily vcelku silně. Adam postavil podivný potvoří balík, který vylepšil o dvě klece. Petr měl fialovou mašinu. Míra vzal od všeho něco a Vořech se soustředil na malé breberky. Já nabral osobnosti, Zarknodova mazlíčka, Kočku lady Olivii a nějaké zabíjení, ale chyběly mi malé mršky, kromě jediné a tou bylo ještěří mládě. Potřeboval jsem tedy vždy soupeře brzdit a zdržovat a postupně vyndat nějaké osobnosti přes Starého mága na ně naházet úrovně a pak soupeře zabušit velkou osobností.  Hráli jsme zvláštní formát, takže i systém turnaje byl zvláštní. Hráli jsme na tři kola a pak první s druhým, třetí s čtvrtým a pátý s šestým o celkové umístění.

 

1. kolo - Adam ... (první výhra)

Hned při první hře balík ukázal svoji pomalost. Adam sázel různé typy malých potvor a já se je snažil střílet různými kouzly. Na hradby jsem měl jen ještěří mládě. Kromě malých cvrčků tasil tu a tam protihráč i nějakou libůstku typu Černá vdova, ale naštěstí jsem měl zabíjení dost. Postupně jsem i zaplnil hradby a to Kočkou a pak očarováním, co umělo vyrábět žetony Lesa. V záloze pak operoval Pán snů. Postupně dorazil i Starý mág a Starý mudrc a k nim nějaké úrovně. Postupně jsem tedy vytvořil velkou osobnost a jal se bojovat s Adamovou armádou.

Bohužel čas rychle plynul a i Adam ukázal nějaké ošklivé triky, ale nakonec ho jedna z mých osobností po třičtvrtě hodině poslala do věčných lovišť. Stihli jsme však jen jednu hru.

2. kolo - Míra ... (druhá výhra)

Míra nasbíral takovou všeho chuť, ale asi špatně zamíchal balík, protože mu asi deset kol nepřišla potvora. Navíc neměl skoro žádné zabíjení, takže mu moje jediná malá mrška, ještěří mládě, způsobila značné škody, než mu dorazila aspoň znalost ošetřování. Osobnosti se však začaly pomalu rojit a získávat úrovně. Míra neměl nic, čím by na ně odpověděl. Takže bylo brzy po hře. Druhé měření sil dopadlo dosti podobně. Až na trochu tužší odpor, ale pak se opět přísun bojovníků zastavil a bylo po hře. Za zmínku stojí snad, že mi opět přišlo ještěří mládě.

3. kolo - Koudy ... (třetí výhra)

Tak Koudy si postavil vcelku silný balík se skřety a varkaudry, ale měl zde i jiné mršky. V první hře mu to příliš nepřišlo a Pán snů s pěti úrovněmi od Starého mága udělal své. Druhou hru mě ale myslím dvakrát ztrátoval a přitom vytrvale mlátil Salancem s Mendu. Na konec můj život zpečetil úder blesku. Třetí hra tedy byla rozhodující. Tentokrát mě osobnosti ve štychu nenechaly, navíc došlo ještěří mládě, kočka a dračí mládě. Takže byl čas rozjet výrobu úrovní a vše dovést k vítěznému konci.

O první a druhé místo - Ondra ... (prohra)

Ondřej měl pěkně nepříjemný balíček, navíc v něm měl i docela dost zabíjení. Zpočátku mě dost sjížděl, nepomohlo ani ještěří mládě. Snažil jsem se situaci zpomalit pomocí Pánů snů, pak Zarknodova mazlíčka, ale mé životy šly stále dolu. Vše se zlepšilo po příchodu Starého mága a několika úrovní. Začal jsem Ondru projíždět za pár životů a sám ho nepouštěl k útoku. Během svého tahu jsem ho projel osobností za šest a nechal mu dva životy. Sám jsem měl asi sedm a nechal ho hrát. Počítal jsem již s vítězstvím, ale to byla chyba. Ondra do mě napřed narval kartu, u které nevím název, ale vzala mi pět životů. Myslím, že to bylo něco ve smyslu, pokud má soupeř aspoň o tři životy více než ty, tak pět ztrácí. No a následné rozbil svého bojovníka o mého a seslal na něj Tanec smrti. Sbohem výhro.

(Poznámka redakce - ona karta se nazývá "Pomsta", a mám jí hodně rád :-D)

 

No takže náš turnaj skončil. Skládání balíčků na místě se vcelku osvědčilo a hlavně líbilo. Každý měl podobné šance. Po nějakém čase bylo velmi příjemné zase zapařit ve velkém stylu. Dle ohlasů, se pokusíme podobnou aktion uspořádat minimálně za rok, ale možná i předtím. No uvidíme.

 

Náruživý karetní hráč Hromada lidí.

P.S.: Pokud by se někomu hra líbila, rádi na požádání vysvětlíme, ukážeme a může pařit s námi.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.