Kronika - Vánoce a Silvestr Jemnice 14.-16.12.2012

Zápis čtrnáctý...

FOTO

Vodácké Vánoce a Silvestr aneb instruktorský víkend 14. - 16. 12. 2012

Pátek 14.12.2012

Možná se milý čtenáři podivuješ nad zvláštním nadpisem celého textu, ale není třeba ťukat si na čelo a lomit rukama. Nejedná se o nějaký výmysl či špatný žert. K oslavě Vánoc, těch letošních, a zároveň i Silvestra, došlo o nějaký ten den dříve. Stalo se tak proto, že došlo k obavě o možný konec světa :), a tím pádem o prošvihnuté svátky i bujaré novoroční oslavy.

Proto došlo k rozhodnutí udělat obě dvě každoroční taškařice dříve. Celá akce se uskutečnila v Jemnicích. V celkem početném obsazení jsme obsadili novou místnost v Twigyho chaloupce, kde se celá sláva pořádala. Většina z nás dorazila až ve večerních hodinách, ale přípravný tým byl na místě mnohem dřív a činil se. A tak nás při příjezdu čekal ozdobený stromek, četné cukroví a nádech vánoční atmošky se světýlky v oknech.

Když dorazili i poslední opozdilci, podávala se večeře. Jak to má být, šlo o bramborový salát s řízky. Oboje bylo vynikající a suprácké, stejně tak jako mít slavnostní štědrovečerní večeři s cca 15 kamarády. Chutnalo nám všem, ale přesto se již naše zraky obracely ke stromečku, kde čekala kopička dárků. Pro každého přítomného jeden dar, někdy šlo o balík malého rozměru, jindy o velekrabici. Aby vše bylo fér, dva týdny před taškařicí jsme si každý vylosovali tajně jedno jméno a tomu dotyčnému jsme kupovali dárek, proto každý z nás dostal jeden dárek od tajného obdarovatele. Role hlavního rozdavatele se chopil Pepa, jako nejmladší z nás, a tak každý obdržel z jeho rukou dárek se svým jménem. Paleta rozbalených dárků byla velmi široká. Jednalo se o různé pochutiny, všelijaké výrobky a jiné. Já osobně dostal umělohmotnou kytárku se čtyřmi strunami a pečlivě jsem na ní hned začal cvičit.

Večer se pak dál odehrál v klidné atmosféře. Popíjela se káva, baštilo cukroví, stromeček svítil, kamna praskala, zkrátka idylka jak má být.
 

Sobota 15.12.2012

Druhý den ráno nastal Silvestr. Veselý den, kdy se přehupuje jeden rok do druhého. Samo sebou v našem případě pouze“na oko“. Rozhodli jsme se proto, že ho strávíme aspoň do oběda v pracovním tempu. Ujali jsme se tedy vyklízení staré stodole. Čekalo nás přehazování prken, nošení trubek, pálení špatného dříví a jiné a jiné činnosti. Práce byla vcelku veselá, ale bohužel celá stodola byla pokryta určitou vrstvou prachu a jemných pilin, které zalézaly do očí a znesnadňovaly výkon. Přesto se vše zdařilo a došlo na závěrečnou koulovačku :-).

K obědu nám pak svíčková chutnala báječně. Neb po dobré práci zasloužená odměna, a tak si každý z nás rád několikrát přidal. Po poledním klidu jsme se rozhodli k výletu do sousední vesničky. Počasí v tu dobu bylo vcelku nepříjemné, mrzlo, silnice klouzala a trochu padal snížek, a tak nám cesta trvala vcelku dlouhou dobu a po návratu z výletu již padla tma. Bylo na čase připravit se na vrchol večera. Předtím se ještě odstrojil stromek, připravily sklenky na šumivý nápoj a pak jsme již zpívali písně, hráli stolní hry či slovní hříčky a najednou to přišlo. Odbyla dvanáctá, práskly lahve a zapálily se prskavky. Další rok za námi. Tedy zatím na oko.

S vědomím, že zítra je taky den, vydali jsme se spát a očekávat, co nového, nový rok přinese.

 

Neděle 16.12.2012

No přinesl takovou klasiku. Za prvé neskutečné náledí, po kterém by se dalo doklouzat až do Písku a za druhé mnoho odpadků a nepořádku, který bylo třeba sklidit a smít. Ostatně jako na každé víkendové akci, připadl neděli velmi smutný úděl dne, kdy se musí jet domů. Všichni jsou tak trochu smutní, nikomu se moc nechce domů, ale všici povinně musí.

Každopádně se nám tenhle podnik povedl a myslím si, že generálka na Silvestra byla slušná a tak se těšíme, jaká bude premiéra. Navíc jsme třeba založili další z mnoha divných tradic našeho oddílu, uvidíme. To napoví až další rok, či dva.
 

Sepsal solidní kytarista Hr. lidí.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.