Jak jsme plavali 13.1.2019

 
 
zápis sto čtyřicátý pátý ...
 

Jak jsme plavali aneb třetí ročník plaveckých, vodáckých závodů 13. 1. 2019

Sice se nepodařilo je uskutečnit v roce 2018, ale jak víme každé resty, je třeba zvládnout hned z kraje roku, a tak jsme je udělali o chvilku déle. Mluvím o třetím ročníku našich vodáckých závodů. I tentokrát se konaly na místním plaveckém stadionu, i tentokrát jsme je měli pod patronátem, i tentokrát soupeřil allstar tým z řad BAMS a i tentokrát dorazilo okolo třiceti lidiček. Není to málo, ale kapacity obou oddílů jsou mnohem vyšší, takže vládla lehké zklamání.

Vzniklo tak pět týmů. Jeden mimo soutěž a čtyři mládežnické. Klání spočívala v různých štafetách a úkolech. Mezi štafety patřilo klasické oblékání věcí, plavání s pomůckou v rukou nebo mezi nohami. Novinkou byl Koudym propagovaný styl čubička nebo plávání dvojic. Využili jsme i molitanové desky a hady. Nutno zde poděkovat ochotné paní plavčici, že nám věci zapůjčila jak pro neplavce korkové pásy tak i na disciplíny vše potřebné.

Zdá se vždycky, že dvě a půl hodiny je hrozně moc času, ale nejdřív se štafetuje a hle je deset, potom jsme jeli stanoviště skoky na krásu, sjezd tobogánu na čas, lovení puků, plavání pod vodou a najednou bylo k jedenácté, ještě jsme dali závěrečné deskové štafety a už bude půl a měli bychom jít. Naše sličné a ochotné trio asistentek Pájka, BB, Dída utvořilo diplomy. Proběhlo vyhlášení, chvilkové vodní řádění a byl konec.

První letošní akce a navíc vodní se zdařila a domnívám se, že k obědům se dostavovali příjemně unavení členové našeho oddílu. Za rok to dáme třeba znova nebo možná ještě letos na konci. Inu nejhorší věcí jde zde čas.

Sepsal plavecký kouč Hromada lidí (to je přezdívka)

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.