Milevsko 8.6.2019

 
 
zápis stopadesátý druhý ...
 

Milevsko 8. 6. 2019

Znáte to, někdy máte něco tak blízko, že Vám přijde zbytečné tam vyrazit a přitom by to mohlo být fajn. Podobně přemýšleli organizátorky našeho dalšího výletu úderná trojka BB, Pájka a Didí. Rozhodli se místo původně plánovaného zámku v Červené Lhotě, kam nakonec nevedl žádný kloudný spoj, vybrat dostupné a možná méně známě město Milevsko a v něm nás řádně provést a zorientovat.

Více jak dvacet lidiček se setkalo v docela šibeniční ranní hodinu před sedmou na vlakovém nádraží. Naskákali jsme do rychlíku a hurá do Ražic na osobák. S ním potom naše skupina dojela až do cíle, tedy do Milevska. Tady nás čekal nabitý program.

Nejdřív nás holky protáhly městem ven k nedalekému mlýnu s nádhernou vodní plochou. Tady jsme rozbili dopolední tábor a posvačili. Proběhla rovněž hra v hledání čtyřlístků, kterou vyhrála bez problému Didí.

Po návratu do města nás čekalo zdejší městské muzeum, jež mělo navíc ten den otevřenou novou výstavu o železnici a vlacích. Dalo se v rámci toho i štípat staré lístky, což naši členové využili. Dostali rovněž vyplnit výukový list a po jeho splnění i sladkou odměnu. Díky tomu proběhly muzeum opravdu křížem krážem. Samotné expozice tady najdeme ve dvou patrech a přízemí. Nebyla nouze o dobové předměty, ale třeba i exponát pravěkých lidí a podobně.

Po muzeu by l rozchod, neboť je nutné vždy podpořit místní obchodníky se zmrzlinou, nanuky a cukrátky. Na druhou hodiny jsme byli objednáni do muzea maškar. Předtím se stala taková drobná epizoda se ztrátou mobilu, jež prostě potvrdila mojí tezi, že mobily na tyto akce nepatří.  Je to jen starost. Navíc pohled na větší část našich malých členů jak kouká do mobilu, místo toho aby prostě když ležíme na louce - běhali, skákali a podobně mi vlastně přišel spíše neveselý.

Muzeum maškar mají v Milevsku moc pěkné. Navíc si naši členové mohli masky vyzkoušet a i se v nich vyfotit, namalovat si je a podobně. No vyblbli se tam opravdu dosyta. Čas ale nezastavíte, takže opět přesun na vlak a osobákem hurá domů. Sice jsme nabrali nějaké to zpoždění a domů jsme přijeli asi o půl hodiny déle, ale rozhodně nám to nevadilo. Pěkný výlet, do milého města se stal minulostí a pro nás posledním výletem. Už nás čekají jen poslední letní schůzky a potom hurá na tábor.

 

Sepsal fanoušek maškar v nadživotní velikosti Hromada lidí (to je přezdívka)

 

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.