Vánoční schůzka 20.12.2019

 
 
zápis stopadesátý osmý ...
 

Vánoční schůzka 20. 12. 2019 (pátek)

Inu rok uběhl jako voda a už jsme tady měli poslední schůzku roku 2019. Tradičně jsme ji pojali trochu svátečněji a v jiném duchu. Vše začalo až v sedm večer, kdy se sešlo okolo 30 hlaviček, aby si užili trochu her a soutěží.

Jako první jsme připravili skřítková stanoviště. Letos musím vyzdvihnout krásné lampióny od Pájky, jimiž si naši malí vodáci svítili na cestu při plnění úkolů. Snažili se opravdu poctivě, takže za hodinku už jim kapsy přetékaly penízky na závěrečnou dražbu dárků.

Před dražbou jsme ale zkusili jeden vánoční zvyk a to pouštění lodiček. Nejdříve se ze svíček a skořápek vyrobila plavidla a potom se položila do lavorů. Jelikož šlo o nádoby z našeho tábořiště na Kadově panovala i částečně nostalgie příchuti tábora, když lodičky rozrážely hladinu na níž tu a tam plulo i jehličí od Krčáku.

Po plavbě došlo na dražbu darů. Letos se urodila opět velmi pestrá sbírka. Potom již jen se zbavit odpadu a připravit se na filmové promítání. První film jsme pustili ještě v režimu sedícím a dali k němu nějaké ty brambůrky, chipsy nebo popcorn. Další snímky už bylo rozhodnuto rozbít ležení v klubovně a pokrýt ji tak souvisle karimatkami, spacáky a různorodou směsicí věcí.

Promítala se Kráska a zvíře, Sám doma a Špunti na vodě. Čas mezitím dokvapil k třetí hodině a tudíž nadešel čas spáti. Vánoční schůzka se myslím povedla velice a udělala pěknou tečku za letošním vodáckým rokem.

Napsal skřítek psací Hromada lidí (to je přezdívka)

 

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.