Jak jsme poznávali Vimperk 11.11.2023

zápis dvoustý patnáctý ...
 

Jak jsme poznávali Vimperk 11. 11. 2023

Na listopad se nám poslední dobou daří směřovat výlety na Šumavu. Sice občas není úplně nejlépe, ale poznávání zdejších lesů je přesto zajímavé a hlavně je super vypadnout z víru našeho velkoměsta a zkusit se nadýchat čerstvého vzduchu.

Stalo se tak i letos. Podobně jako jindy si vzal na starost tento výlet Daník a podobně jako jindy si ho moc hezky připravil. Naplánoval příjemnou trasu, vybral zajímavá místa k návštěvě, připravil i pracovní list pro naše vodáky.

Bohužel už od rána bylo zřejmé, že počasí bude hrát tentokrát proti nám. Sešlo se nás k dvaceti a zapluli jsme do šumavského oře. Nebylo nejtepleji, ale hlavně lehce mrholilo. Cesta vlakem proběhla v pohodě. Výstup ve Vimperku už ale ukazovat, že nebude vše jednoduché. Začalo totiž lehce sněžit a foukat. Zapnuli jsme pláštěnky ke krku, dali si horký čaj z automatu a vyrazili. Čekalo nás asi deset kilometrů kolem Vimperku. Poměrně hezké výhledy kazil fakt, že se začal opravdu sypat vytrvalý sníh, který střídal déšť. Navíc se nebylo skoro kde schovat. Musím však uznat, že vodáci jsou stateční a zvládli nástrahy počasí náramně.

Po túře nás Daník zavedl do města a rozdal křížovku. Obcházeli jsme důležité památky a plnili úkoly. Počasí však opět přitvrdilo a začalo suverénně pršet jak z konce. Papíry se nám rozmokly, prsty zkřehly. Všichni jsme ocenili krátký rozchod a zdejší cukrárnu s hořickými trubičkami.

Potom už jen rychle na vlak, který jel včas. Tam jsme se trošku osušili a dorazili domů. Výlet se myslím vydařil. Děkujeme Daníkovi za zajištění, ale příště ještě musíme někde objednat lepší počasí.

Sepsal prokřehlý turista Hromada lidí (to je přezdívka)

 

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.