Výročí oddílu Podskaláček 9.9.2023

zápis dvoustý třináctý ...
 

Výročí oddílu Podskaláček 9. 9. 2023

Před třiceti lety dostal pan Ladislav Václavík řečený Kuzma nápad založit si oddíl. Dal do toho energii, nápady a podobně a rozjel činnost Podskaláčku. Letos tomu bude třicet let, a tak jsme si rozhodli to připomenout.

Otázka byla, jak celou akci pojmout. Jako setkání starších členů nebo něco jiného. Nakonec jsme zvolili takový pracovně řečeno „Den s Podskaláčkem“. Připravili jsme různé aktivity a soutěže na celý den a pozvali jak současné dětské členy, tak i dávné oddílové bardy.

Musím tady pochválit všechny, co pomohli s přípravou. Máme v oddíle strašně šikovných a hlavně kreativních lidí, a pokud spojí síly, je to prostě super. Vznikla celá řada materiálů a aktivit, jež by prostě jeden člověk nemohl dát dohromady.

Sešli jsme se už okolo poledne a začali s přípravou. Vytvořila se galerie fotek, zprovoznil stánek s občerstvením, udělal slavnostní oheň a podobně. Zbývalo jen doufat, zda někdo dorazí. A dorazil.

Nebudu lhát, čekali jsme přeci jen o zlomek lidí více. Pokud vezmeme v potaz potenciál účasti, tak se ho rozhodně naplnit nepodařilo. Ti co však nakonec vážili do areálu DDM cestu, tak vytvořili pěknou atmosféru a myslím, že si den určitě užili. Dle průběžného sčítání přišlo okolo šedesáti lidí napříč všemi generacemi.

Večer jsme zakončili drobným slavnostním ohněm. Zahráli se všemožné táborové a jiné písně a dne pomalu skončil.

Vedení oddílu a starost o něj je věc náročná a nemůže ji dělat jeden člověk. Proto jsem moc rád, že nás na to je více a společně tu káru, která je někdy opravdu těžká táhneme dál. Doufám, že k dalším a dalším desetiletí úspěšného fungování.

Sepsal vedoucí Hromada lidí (to je přezdívka)

 

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.