Jak jsme putovali sněhem aneb výlet do Písku 2.12.2023

zápis dvoustý šestnáctý ...
 
Jak jsme putovali sněhem aneb výlet do Písku 2.12.2023

Vstávám a všude je bílo. Silnice jsou bílé, chodníky taky. Nabírá mě Ema. Projel autem, tak snad pojede i vlak. Na nádraží se nás schází přes dvacet hrdinů. Klobouk dolů všem vodákům, že vyrazili na výpravu i přes sněhovou kalamitu.

Kupujeme jízdenku a řešíme přestup v Ražicích. Všude je bílo. Vlak staví v Ražicích, dál nejede. Nastupuje do lehce zpožděného osobáku směr Tábor. Pan průvodčí povídá, kam to bude. My do Písku, prosím. Průvodčí říká, dobrá volba, dál nejedeme.

Vystupujeme v Písku a lehce sněží. Tvoříme hada a vyrážíme na putování zdejší krajinou. První cíl je rozhledna Hradiště. Tady je to jak na Boubíně. Přes půl metru sněhu leží všude kolem a my si šlapeme cestičku skrz. Pokračujeme dál k Zátavskému mostu a následně cyklostezkou podél řeky. Jdeme sami, nikde nikdo jiný. Až asi po třech kilometrech kolem nás projede lyžař. Pokračujeme dál a dostáváme se do Písku.

Tady nám Nikča, hlavní organizátor zájezdu, zamluvila ve Sladovně program Animárium. Čeká nás krátké povídání o animovaných filmech a potom především možnost tvořit si vlastní filmy. Je to kreativní, aktivně pojaté a hlavně strašně zábavné. Zapojují se i ti nejmenší a myslím, že je to hodně baví, protože dost protestují, že už jdeme.

Následuje slíbená zastávka v Mekáči, kam nás naši členové přemluvili jít a potom už směr nádraží. Koukáme na náš spoj a nejdříve nic. Posléze hodina a následně dvě zpoždění. Základní je, že nikdo nic neví. Nečekáme na nic a jdeme volat. Zavolal jsem pěti rodičům, zda pro nás dojedou. Všichni byli pro a všichni se nebáli skrz počasí vyrazit. Moc jim tímto děkuji.

Rozhodili jsme se do aut s tím, že jako vedoucí jsem jel s poslední skupinou. Všichni to zvládli. Okolo šesté jsme dorazili do Strakonic a předali děti. Výlet skončil, sice měl trošku adrenalinový konec, ale podařil se. Myslím, že na to sněhové putování budeme ještě dlouho vzpomínat.

Ještě by se mělo poznamenat, že celý výlet vymyslela a vedla naše vedoucí Nikča a zvládla i počasí navzdory bravurně.

Sepsal sněžný chodec Hromada lidí (to je přezdívka)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.