Hokejbal - vedoucí 22.11.2015

zápis sedmdesátý třetí ...
 

Hokejbal 22. 11. 2015 – vedoucí

Rok se s rokem sešel a my již po třetí za sebou sbalili dřevěné klacky, jež se volají hokejky, přidali do batohu jeden dva opelichané tenisáky nejisté barvy a vydali se na sportovní hokejbalové klání na hřiště Na Muškách.

Letos to bylo vše trochu speciální neb se nám podařilo za Podskaláček dát dohromady 2 týmy. Pracovně nazvané jako červený a černý.

Složení týmů bylo následující:

Červený: Smajla, Vojta, Jaromír, David malý

Černý: Libor, Vlasta, Koudy, David velký

Cestu týmu červeného jsem neměl čas sledovat. Proto se mu nebudu příliš věnovat a zaměřím se na klání týmu našeho. Celkové se sešlo týmů 5 a hrálo se tedy každý s každým a pak následně na celkové pořadí.

Ještě bych málem zapomněl jednu důležitou věc, a to že přes noc napadlo několik čísel sněhu. Začalo také trochu mrznout. Na rozdíl od soboty tedy počasí ukázalo svojí horší tvář, ale nadějné sportovce to neodradilo a hrálo se s velkým nasazením a tempem. Nyní už k zápasům.

Podskaláček černí vs. Husot

První zápas a možnost tak vyzkoušet taktiku a rozestavení. Popravdě nestihli jsme se moc rozehrát. Udělali jsme to tak, že Koudy šel do brány. Což patřilo mezi nejlepší rozhodnutí dne. Chytal výtečně a opravdu nám několikrát zachránil zápas. Do obrany šel David, který má fyzičku, ale s hokejkou si zas tolik nerozumí, takže plnil funkci obránce buldoka. Vlasta hrál uprostřed, rozděloval míčky a asi toho naběhal nejvíce. No a já se zaparkoval před soupeřovu branku. Jednoduše moje fyzička je nízká, navíc koleno zlobí. Tak jsem se rozhodl, že budu dávat pouze góly. Bránění jsem nechal na klucích. První zápas byl fajn. Hrálo se v příjemném tempu. Celou věc zhatila jedna moje střela, kdy jsem omylem trefil soupeřovo brankaře do oka. Naštěstí měl tuhý kořínek, takže o chvíli později již hrál, za což jsem byl velmi rád. Utkání pokračovalo dál a po dvou pěkných kombinacích jsme nakonec vyhráli 2:0.

 

Podskaláček černí vs. Podskaláček červení

Naše interní oddílové derby probíhalo velmi napínavě tak do páté minuty. Podařilo se nám s Vlastou prokombinovat před Smajlu a vstřelit branku. Následně kluci jakoby přestali bránit a my naopak měli poměrně velkou chuť hrát. Rozjeli jsme, branko stroj, který se zastavil na čísle šest. Ani nevím, zda vystřelili na našeho brankáře. Jeho velké chvíle měli však přijít v následujících mačích.

 Podskaláček černí vs. Žabaři

Souboj s velkými favority, kteří předtím nadělovali na všech frontách. Byli běhavější, měli lepší střelu i kombinaci. Pro nás naštěstí na malém hřišti se tyhle výhody ztratili. Dařilo se nám je eliminovat, šancí mnoho neměli. Po jedné z našich chybných rozehrávek, ale přišla přesná střela pod víko a bylo hotovo. Dostali se do vedení. Vrhli jsme vše do útoku a pak přišel můj velký okamžik:). Dostal jsem od Vlasty nahrávku do strany, zavřel oči a bekhendem prásknul do míčku a hle byl to gól. Žabaře to rozhodilo natolik, že jsme pak měli ještě asi 3 šance otočit výsledek, ale to už se nepodařilo. I to nám ale stačilo, vždyť remíza byla zlatá.

 

Podskaláček černí vs. Vlčata

Poslední zápas, síly na dně a velmi silný tým modrých vlčat jdoucí proti nám. Stejně jako u Žabařů lze tvrdit byli lepší, rozhodně hokejovější. My bránili, občas nějaký brejk. Tlak vlčat byl ale zdrcující. Přišel ale Koudyho čas. Začal chytat jako bůh. Vyrazil snad i nemožné. Největší moment přišel, když špatně rozehrál, stojíce zcela mimo bránu. Soupeř pohotově vystřelil. Koudy nemeškal a skluzem míček vykopl z brankové čáry, prostě jednoznačný brankář a hlavní hvězda celého turnaje. Přesto nedokázal pokrýt vše a Vlčata šli do vedení, jenže pouze do jednobrankového. Následně Vlasta doslova propálil srovnání, kdy míček se lehce doklopýtal za brankovou čáru a pak se nám nevím, jak podařilo vstřelit ještě tři fíky. Nečekaně jednoznačné vítězství po nejednoznačném průběhu jsme přijali s radostí a unaveni se šli vydýchat do šaten.

 

Tím bylo odehráno. Sníh mezitím roztál a teplota skočila lehce nad nulu. Informační středisko zpracovalo výsledky a pak již nástup, předání cen a domů.

Musím říct, že je příjemná hlavně chuť týmů se i v neděli sejít a zahrát si. Pět týmů je docela dost a doufám, že tento trend vydrží.

 

Tak za rok se sněhem i bez sněhu se snad uvidíme, ahooj!!!

Sepsal útočník v nouzi nejvyšší Hr. lidí.

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.