Výroční zpráva Podskaláček 2015

zápis sedmdesátý osmý ...
 

Výroční zpráva oddílu Podskaláček 2015

Rok s rokem se sešel a máme tady čas trochu zabilancovat a udělat statistiku, cože se nám v tomto roce v oddíle událo. Tak předně musíme vyčíslit, že proběhlo patnáct akcí s dětmi a pak také osm akcí za účasti pouze vedoucích.

Nejvíce se konalo akcí jednodenních a byly také nejvíce rozmanité. Navíc se nám na nich podařilo, trochu zvednou účast. Takže pokud vynecháme výlet na Helfenburk v počtu čtyři a turistický závod v počtu tří, lze říci, že průměrně přišlo na jednodenní akci více než deset členů(myšleno dětíJ ), z čehož máme radost.

Škála našeho záběru byla opravdu široká. Kromě již tradičních podniků jako jsou Mafiánská hra či Vánoční turnaj v Bangu, jsme přidali čtyři poznávací výlety – Helfenburk, Sladovna Písek, Techmánie Plzeň a Protivínské krokodýli. Začali jsme však také sportovat účastnit se turnajů v hokejbale a baseballu. No úplnou novinkou bylo pak nacvičení divadelní scénky se staršími členy a vystoupení na skautské přehlídce s umístěním na druhém místě.

Vedle jednodeňáků, přišly i akce delší. Mezi jarní vrchol patřilo putován po Podyjí a jeho krásách, jež pro nás připravili Vořech a Jäger. Na podzim se pak uskutečnilo Zálesí na téma Lovci duchů. Jednalo se nejspíš o akci s největší účastí za posledních pár let převyšující i tábor, která logisticky zaměstnala mnohé z nás.

Letní vrcholy pak obstarala voda Ohře, kde se sluší poděkovat Brm za odvedenou organizaci, ale i Twigymu za trpělivost při převážení lodí a zázemí. No a pak jisto jistě tábor. Naše tři týdny dlouhé putování v rytmu řeckých bohů si letos naši malí vodáci velmi chválili, a tak příští rok máme na co navazovat. Uvidíme, jak se to povede. Jinak účast na vodě byla taková, že jsme s kapacitních důvodů museli i dokonce odmítat a i tábor se těšil velké oblibě, tudíž nás hřeje pocit optimismu.

Ani dospělé kusy nelenily a podnikly pár zajímavých akcí nad kalendář oddílu. Jednalo se o plesovou sezónu, kdy nám maturoval Pytlík a pozval nás do Volyně, abychom viděli, jak dostane šerpu. Nevynechali jsme ani vodácký ples v Katovicích ročník číslo dvanáct. Dostalo se i na hokejové MS v Praze a utkání Kanada Lotyško a Česko Švédsko oboje ve vyprodané O2 aréně. Podíleli jsme se na organizaci a pak osobně se účastnili velkého setkání vodáků na Kadově, které bylo vůbec první v historii a dle mého názoru se zdárně povedlo. Abychom jen nekoukali, tak v kategorii nad patnáct let jsme změřili síly v hokejbalovém klání. No, a abych nezapomněl, tak se povedlo dotlačit skoro do cíle i stavbu brány, takže po dvou letech máme novou, pěknou a snad dlouhotrvající dřevěnou stavbu.

Vidíš milý čtenáři, událo se toho hodně. Všechno popsat a vylíčit zde nelze, navíc hodně toho je popsáno již v kronice. Řádky, které čteš, jsou však důkazem, že náš oddíl nespí na vavřínech, ale snaží se být aktivní, stále něco vymýšlet a konat a v roce 2015 mu to poměrně šlo. Vždycky je co zlepšovat, ale myslím, že cesta je nastavena dobře tak snad se jí budeme držet.

Výhled do další pololetí jest vcelku růžový. Přibylo nám členů, především mladších, takže se třeba podaří postavit pevné základy a na nich další generaci, neb ta nejstarší nám v průběhu dvou let vyjde a my potřebujeme vzniklé mezery zaplnit.

Údajně by se na konci mělo děkovat, a tak hurá do toho. Takže každému, kdo letos něco zařídil, někam došel, něco přines, někoho vyzvedl, nějak se podílel, aby všechno u nás v oddíle šlapalo, patří dík, dík a ještě jeden dík. Osobně bych si přál asi toto: „Do Nového roku se stejným zápalem.“(I když jakmile se to heslo napíše, už nezní tak hezky)

Sepsal statistik, pamětník a digi kronikář Hromada lidí (opravdu je to přezdívka, nebo jak se volá v digi světě nick)

 

Vyhledávání

© 2012 Všechna práva vyhrazena.